Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

12. septembra 2005

V skratkeKamery monitorujú centrum Žiaru, Požiar v Tatrách, Kráľovská poľovačka, Pes sympaťákZdieľať
Kamery monitorujú centrum Žiaru
Centrum Žiaru nad Hronom a jeho bezprostredné okolie neustále monitorujú dve kamery, ktoré sledujú mestskí policajti. Sú súčasťou budovaného kamerového systému, ktorého skúšobná prevádzka sa začala v minulých dňoch. Monitorovacie zariadenie s jednou kamerou stálo 675- tisíc korún. Prispeli naň ministerstvo vnútra aj mesto. Druhú kameru zakúpili podnikateľské subjekty. Kamerový systém by mal znížiť vandalizmus a kriminalitu na žiarskych verejných priestranstvách, prípadne pomôcť k objasňovaniu trestnej činnosti.

Požiar v Tatrách
Tri cisterny, dve z Popradu a jedna zo Svitu likvidovali dve hodiny požiar, ktorý vznikol v sobotu večer v oblasti Tatranskej Polianky. Horela skládka palivového dreva na mieste, kde už oheň vyčíňal, informoval riaditeľ Hasičského a záchranného zboru v Poprade Ondrej Šproch. Upresnil, že išlo o oblasť zasiahnutú rozsiahlym lesným požiarom, ktorý na rozhraní júla a augusta postihol vyše 200 hektárov kalamitného územia v oblasti Tatranskej Polianky a Smokovcov. Zhoreli asi dva kubíky palivového dreva. Podľa riaditeľa mohol byť požiar založený úmyselne.

Kráľovská poľovačka
Kráľovská poľovačka sa 17. septembra uskutoční v Hrochoti v okrese Banská Bystrica.  Presne na poludnie v sobotu kráľ Matej, stvárni ho známy herec Juraj Sarvaš, otvorí  poľovačku pred obecným úradom, ktorý sa v ten deň zmení na stoličný dom. Po tom, ako kňaz požehná poľovačke, sa kráľ so svojím sprievodom a lovcami vyberie cez obec až do prírodného amfiteátra Hlinku. Sprevádzať ho budú aj šermiari a sokoliari, ktorí predvedú svoje majstrovstvo.

Pes sympaťák
Deväťmesačný anglický buldoček Adar, majiteľa Adama Farkaša, zvíťazil v súťaži Pes sympaťák Staré Mesto na prvom bratislavskom podujatí Psí deň v Horskom parku. Svojou šikovnosťou a vzhľadom získal od verejnej poroty najviac hlasov. Celkove súťažilo 40 chlpáčov z Karlovej Vsi, Petržalky, Ružinova a iných mestských častí. Nielen ich majitelia využili počas akcie bezplatné poradenstvo štyroch veterinárov. V sprievodnom programe pútali pozornosť ukážky poslušnosti služobných policajných psov i súťažiacich v kategórii agility.
(Z materiálov TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dovolenky na Slovensku sa slabo propagujú
<< predchádzajúci článok
Matylda „o prsia“ lepšia ako Kačena

V skratke - diskusné fórum čitateľov