Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. februára 2019

V spojitosti s pádom budovy v Istanbule zadržali troch ľudíZáchranári prehľadávajú ruiny obytnej budovy 7. februára 2019 v Istanbule.Zdieľať
Záchranári prehľadávajú ruiny obytnej budovy 7. februára 2019 v Istanbule. Foto: TASR/AP
Istanbul 14. februára (TASR) - Turecké úrady zadržali vo štvrtok v súvislosti s minulotýždňovým zrútením bytového domu v ázijskej časti Istanbulu tri osoby. Tragédia si vyžiadala 21 obetí na životoch. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestne médiá.


Zadržaných identifikovali ako projektantku Suzan Čayirovú, stavebného inšpektora Arzua Keleša Borana, a Ugura Misirliogla, ktorý vykonával stavebný dohľad, uviedla štátna televízna stanica TRT.

Podľa televíznej stanice NTV sú všetci traja obvinení zo "zabitia z nedbanlivosti".

Príčina pádu budovy sa vyšetruje, podľa všetkého však tri najvyššie poschodia tejto osempodlažnej budovy v husto obývanej štvrti Kartal boli postavené nelegálne.

Miesto, kde stál zrútený dom, navštívil v sobotu aj turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho sa zodpovedné orgány majú z tohto incidentu "čo učiť".

Stavební inžinieri a architekti v Turecku pravidelne upozorňujú na nelegálne nadstavby na už existujúcich budovách, pretože sa tým oslabuje konštrukcia stavby a zvyšuje riziko pádu budovy či jej závažného poškodenia v prípade zemetrasenia. Nadstavby bez povolenia sú pritom v Istanbule pomerne bežnou praxou.

V zrútenom dome bývalo v 14 bytoch 43 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Tatrách prevláda zvýšená lavínová hrozba, vo Fatrách je mierna
<< predchádzajúci článok
Zlaté Moravce začali s ohradzovaním kontajnerových stojísk

V spojitosti s pádom budovy v Istanbule zadržali troch ľudí - diskusné fórum čitateľov