Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2010

V Starej Ľubovni preverujú kupovanie hlasovObvodné volebné komisie pod Tatrami, v okresoch Poprad, Kežmarok a Stará Ľubovňa zatiaľ nezaznamenali vážnejšie problémy počas volieb. Menší problém vznikol v obci Mníšek nad ...Zdieľať
volby Foto: SITA/Tomáš Somr POPRAD 12. júna (WEBNOVINY) – Obvodné volebné komisie pod Tatrami, v okresoch Poprad, Kežmarok a Stará Ľubovňa zatiaľ nezaznamenali vážnejšie problémy počas volieb. Menší problém vznikol v obci Mníšek nad Popradom v Staroľubovnianskom okrese, kde majú niektorí ľudia problém dostať sa do volebnej miestnosti po zničenej prístupovej ceste. „Pán starosta je tam veľmi agilný, takže sa to vyriešilo,“ povedal pre SITA predseda Obvodnej volebnej komisie v Starej Ľubovni Jozef Smetana. V tomto okrese sa pravdepodobne objavil aj problém s kupovaním hlasov. Tradične ide podľa predsedu komisie o problém v niektorých rómskych osadách. „Veľmi ťažké je to dokázať a boli by to len reči,“ uviedol Smetana. Situáciu by mohla podľa neho vyriešiť úprava legislatívy, ktorá by zabránila vynášaniu hlasovacích lístkov z volebnej miestnosti.


„Problém“ s hlasovacími lístkami zaznamenali aj niektoré okrskové komisie v Poprade. Tu však bol problém len v tom, že niektorí ľudia nevedeli, či si môžu lístky zobrať so sebou domov alebo ich majú zahodiť do nádoby na odpadky priamo vo volebnej miestnosti. V okresoch Poprad a Kežmarok i Stará Ľubovňa obvodné volebné komisie zatiaľ nezaznamenali žiadne incidenty, ktoré by narušili pokojný priebeh volieb. Volebná účasť sa v Starej Ľubovni napoludnie pohybovala okolo 20 %. Toto číslo dosiahli v Poprade podľa Júlie Javorskej z Obvodnej volebnej komisie v Poprade už okolo 10:00. Hlavne starší ľudia volili hneď zrána. Komisie očakávajú zvýšený nápor voličov až podvečer. „Mnohí ľudia využívajú pekné počasie na rôzne aktivity v prírode, takže ich očakávame až večer,“ uviedla Javorská.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kupčenie s hlasmi v Žehni a Lemešanoch nepotvrdili
<< predchádzajúci článok
BSK chce bojovať proti premnoženým komárom

V Starej Ľubovni preverujú kupovanie hlasov - diskusné fórum čitateľov