Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. januára 2023

V Tatranskej Štrbe horí drevovýroba, zasahujú tam hasičiNa mieste zasahuje desať hasičov s piatimi kusmi techniky, uviedol operačný dôstojník.Zdieľať
V Tatranskej Štrbe horí drevovýroba, zasahujú tam hasiči

Hasiči zasahujú pri požiari drevovýroby v Tatranskej Štrbe. Ako uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, požiar vypukol po polnoci a hasičom sa ho už podarilo lokalizovať.


"Na mieste zasahuje desať hasičov s piatimi kusmi techniky," uviedol operačný dôstojník.
 

Požiar v Tatranskej Štrbe spôsobil škodu vo výške približne 500.000 eurŠkodu vo výške približne 500.000 eur spôsobil požiar skladu drevovýroby, ku ktorému došlo v pondelok krátko po polnoci v Tatranskej Štrbe v okrese Poprad. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Miroslava Knišová.

Ako povedala, po ohlásení požiaru strechy na spomenutom sklade boli na miesto vyslaní hasiči z Mengusoviec, Vysokých Tatier, Popradu, Kežmarku, ako aj členovia dobrovoľného hasičského zboru obcí Šuňava a Štrba.

"Zasahujúcim hasičom sa požiar podarilo po viac ako troch hodinách lokalizovať, momentálne naďalej pracujú na jeho likvidácii," uviedla Knišová.

Nakoľko škoda spôsobená požiarom bola predbežne vyčíslená na hodnotu 500.000 eur, na miesto udalosti bola vyslaná aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR v Bratislave.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OVO – veľkolepé bzučiace predstavenie Cirque du Soleil prichádza do Bratislavy!
<< predchádzajúci článok
Nezamestnanosť na Slovensku medziročne klesla, tretím najhorším krajom je Banskobystrický