Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. januára 2021

V U. S. Steel Košice otestovali už tisíce ľudí, stovky zamestnancov skončili v karanténeNa verejnom testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice (USSK) testujú nepretržite od 8. januára. Odvtedy bolo pretestovaných 6 825 ľudí, ...Zdieľať
u.s. steel kosice 676x451 19.1.2021 (Webnoviny.sk) - Na verejnom testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice (USSK) testujú nepretržite od 8. januára. Odvtedy bolo pretestovaných 6 825 ľudí, približne polovica z tohto počtu boli zamestnanci USSK. Informoval o tom hovorca hutníckej spoločnosti Ján Bača.


K 19. januáru zaznamenali v U. S. Steel Košice 313 pozitívnych prípadov u zamestnancov a do práce sa vrátilo vyše 500 preliečených ľudí.


„Vyzývame zamestnancov, aby chodili na testy priebežne a naďalej obmedzovali kontakty medzi pracovnými zmenami. Už test z pondelka 18. januára môžu použiť pri nástupe do práce 27. januára, keď budú zamestnávatelia povinní kontrolovať absolvovanie negatívneho testu. Pravdepodobnosť negatívneho výsledku sa zásadne zvýši opakovaným testovaním,“ uviedol Bača.

Ako ďalej dodal hovorca spoločnosti, v utorok 19. januára začali vyhodnocovať predbežný prieskum o potrebe očkovania medzi zamestnancami a sú pripravení zodpovedať nejasnosti a povzbudiť nerozhodnutých.


Zdroj: Webnoviny.sk - V U. S. Steel Košice otestovali už tisíce ľudí, stovky zamestnancov skončili v karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Merkelová uvažuje o zavedení prísnejších opatrení proti koronavírusu
<< predchádzajúci článok
Trumpova podporovateľka mala počas vzbury v Kapitole ukradnúť laptop Pelosiovej, zadržala ju FBI

V U. S. Steel Košice otestovali už tisíce ľudí, stovky zamestnancov skončili v karanténe - diskusné fórum čitateľov