Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. apríla 2020

V USA pribudlo viac ako štyri milióny nezamestnaných, tretinu ľudí prepustili hotely a reštaurácieViac ako 4,4 mil. Američanov minulý týždeň požiadalo o štátnu dávku v nezamestnanosti, keďže eskaluje rušenie pracovných miest v ekonomike krajiny, ktorá zostáva takmer zatvorená. Od ...Zdieľať
thinkstockphotos 477252104 676x451 23.4.2020 (Webnoviny.sk) - Viac ako 4,4 mil. Američanov minulý týždeň požiadalo o štátnu dávku v nezamestnanosti, keďže eskaluje rušenie pracovných miest v ekonomike krajiny, ktorá zostáva takmer zatvorená.


Od vypuknutia pandémie koronavírusu v USA o podporu v nezamestnanosti požiadalo už zhruba 26 mil. ľudí. Od polovice marca stratila prácu približne šestina Američanov. Ekonómovia prognózujú, že aprílová nezamestnanosť v krajine by mohla stúpnuť až na 20 percent.

Hotely a reštaurácie prepustili tretinu ľudí


Ekonómovia amerického Federálneho rezervného systému (Fed) odhadujú, že hotely a reštaurácie od 15. februára zrušili 4 mil. pracovných miest. Ide o takmer tretinu zamestnancov v tomto odvetví.

V stavebníctve zaniklo viac ako 9 percent pracovných pozícií. V rovnakom rozsahu sa podľa odhadu Fed-u zrušili pracovné miesta v kategórii maloobchodu, dodávok tovarov a energií.

Najhoršia hospodárska kríza v USA


Enormný rozsah rušenia pracovných pozícií dostal ekonomiku USA do najhoršej hospodárskej krízy od 30. rokov minulého storočia.

Podľa niektorých ekonómov by produkcia amerického hospodárstva mohla klesnúť dvakrát viac ako počas recesie, ktorá sa skončila v roku 2009.


Zdroj: Webnoviny.sk - V USA pribudlo viac ako štyri milióny nezamestnaných, tretinu ľudí prepustili hotely a reštaurácie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Všetkých klientov a zamestnancov DSS otestuje štát, chce tak zistiť prípadné ohniská nákazy
<< predchádzajúci článok
Poliačik a ďalší štyria exposlanci prídu o polovicu platu, Beblavý o peniaze nakoniec nepríde