Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. decembra 2023

Väčšina Rusov by sa Putina v televíznej priamej linke opýtala na koniec vojny, podľa prieskumu ich zaujímajú aj dôchodky a platyPočas najbližšej televíznej Priamej linky s Vladimirom Putinom by chcela väčšina Rusov dostať odpoveď na otázku, kedy sa skončí vojna s Ukrajinou. Ide o videokonferenciu, ...Zdieľať
russia_putin_87030 676x451 6.12.2023 (SITA.sk) - Počas najbližšej televíznej Priamej linky s Vladimirom Putinom by chcela väčšina Rusov dostať odpoveď na otázku, kedy sa skončí vojna s Ukrajinou. Ide o videokonferenciu, ktorú ruské televízne stanice vysielajú raz za rok.

Prieskum nezávislej mimovládnej organizácie


Podľa prieskumu ruskej nezávislej mimovládnej organizácie Levada Center uskutočneného od 23. do 29. novembra, by odpoveď na otázku, kedy sa skončí vojna chcelo 21 percent Rusov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Otázku by formulovali rôzne, a to „Kedy bude mier?“, „Kedy sa skončí ‚špeciálna vojenská operácia‘?“, „Kedy zvíťazíme?“, „Čo sa robí na ukončenie tejto operácie?  a „Kedy sa skončí mobilizácia?". Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Otázka dôchodkov, platov a životnej úrovne


Na dôchodky a na to, kedy budú dôchodcovia v Rusku „normálne žiť“, by sa opýtalo 8 percent respondentov.

Ďalších 7 percent zaujíma otázka platov a zvýšenia životnej úrovne. Šesť percent ruských občanov chce vedieť, kedy Vladimir Putin odíde od moci a ako vidí budúcnosť Ruska. Dve percentá Rusov by Putinovi položili otázky o zahraničnej politike a korupcii.

Štyri percentá Rusov nemajú na Putina žiadne otázky alebo sú so všetkým spokojní. Desať percent obyvateľov Ruska sa nechce na nič pýtať a nebude sledovať Priamu linku s Vladimirom Putinom. Ďalších 20 percent respondentov nevedelo otázku pre ruského prezidenta sformulovať.


Zdroj: SITA.sk - Väčšina Rusov by sa Putina v televíznej priamej linke opýtala na koniec vojny, podľa prieskumu ich zaujímajú aj dôchodky a platy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z dvoch nočných požiarov v Bartošovej Lehôtke polícia obvinila 79-ročnú ženu (video)
<< predchádzajúci článok
Rodina z Moravy výrazne znížila náklady na energie aj vďaka expandovanému polystyrénu