Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. septembra 2007

Väčšina Slovákov očakáva zavedenie eura v januári 2009Takmer tri štvrtiny Slovákov si myslia, že na Slovensku začne platiť spoločná európska mena euro od 1. januára 2009, čo je už dlhodobo avizovaný plánovaný vstup krajiny do eurozóny. Vyplýva ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. septembra (WEBNOVINY) - Takmer tri štvrtiny Slovákov si myslia, že na Slovensku začne platiť spoločná európska mena euro od 1. januára 2009, čo je už dlhodobo avizovaný plánovaný vstup krajiny do eurozóny. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti TNS SK, ktorý sa uskutočnil v júni na vzorke 1 008 respondentov. Iný termín zavedenia eura uviedlo vyše 14 % opýtaných, zvyšných takmer 13 % obyvateľov Slovenska nevedel na túto otázku odpovedať. Z prieskumu tiež vyplynulo, že o plánovanom termíne prijatia eura sú najlepšie informovaní ľudia v produktívnom veku s vyšším vzdelaním a taktiež s vyšším príjmom. Naopak, podpriemerne je informovaná skupina ľudí starších ako 60 rokov a obyvatelia Slovenska, ktorí majú príjmy nižšie ako 25 tis. Sk.

"Už len letmý pohľad na výsledok prieskumu ukazuje, že slovenská verejnosť očakáva prijatie eura v dlhodobo avizovanom termíne 1. januára 2009," skonštatoval Project Manager spoločnosti TNS SK Kamil Charvát. Ako dodal, túto vysokú znalosť podporila najmä veľká pozornosť médií venovaná tejto problematike, počnúc pochybnosťami o splnení kritérií v stanovenom časovom horizonte, cez otázky týkajúce sa zdražovania a životnej úrovne až po eurotender.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ďalší rozsudok v kauze kyselinári padne v pondelok
<< predchádzajúci článok
Chlapec sa postrelil pri čakaní v McDonald's