Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. mája 2009

Väčšina súhlasí s pokračovaním činnosti Špeciálneho súduViac ako 70 percent ľudí súhlasí s tým, aby parlament prijal ústavný zákon, prípadne novelu ústavy, ktorá by umožnila zachovanie Špeciálneho súdu. Takýto krok podporuje 77,6 percenta voličov ...Zdieľať
BRATISLAVA 25. mája (WEBNOVINY) - Viac ako 70 percent ľudí súhlasí s tým, aby parlament prijal ústavný zákon, prípadne novelu ústavy, ktorá by umožnila zachovanie Špeciálneho súdu. Takýto krok podporuje 77,6 percenta voličov koalície a 86,6 percenta voličov opozície. Vyplýva to z telefonického prieskumu verejnej mienky na vzorke 793 respondentov, ktorý v dňoch 23. a 24. mája uskutočnila agentúra Polis Slovakia. Prieskum bol zameraný na reakcie obyvateľov na rozhodnutie Ústavného súdu SR, podľa ktorého zriadenie Špeciálneho súdu nie je v súlade s Ústavou SR.


Takmer dve tretiny ľudí sú znepokojené z minulotýždňového rozhodnutia Ústavného súdu SR, na základe ktorého by mal byť zrušený Špeciálny súd. Väčšmi sú pritom znepokojení voliči opozičných strán (82,2%) než voliči koaličných strán (61,5%). Takmer štvrtina voličov koalície nie je znepokojená, medzi voličmi opozície je ich niečo vyše 13 percent. Takmer 70 percent oslovených si myslí, že zrušenie Špeciálneho súdu bude mať negatívne následky na vývoj závažnej kriminality a korupcie na Slovensku (73,4 % koaliční voliči, 86,6 % opoziční voliči).

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Milana L., svedka v kauze Tupý, obžalovali z ďalších prečinov
<< predchádzajúci článok
Moskva potvrdila pravdivosť informácií o jadrovom teste KĽDR

Väčšina súhlasí s pokračovaním činnosti Špeciálneho súdu - diskusné fórum čitateľov

Mafiánske praktiky: vyraziť dvere, zastrašiť a chodiť autom a na bycikli okolo ...25.5. 14:37:41