Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. decembra 2019

Vedecká šou v Nitre ukáže deťom ako funguje hmatIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: JTRE
 
Nitra 12. decembra (TASR) – Hmatu a experimentom, ktoré súvisia s týmto zmyslom, bude venovaná vedecká šou s názvom Fyzika všetkými zmyslami. Od 16. do 18. decembra ju organizuje Fakulta prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre v spolupráci s občianskym združením Viac ako učenie.


Podujatie je voľným pokračovaním fyzikálnej šou Fyzika naživo. „Tohtoročnou témou bude hmat, na ktorý sa pozrieme z rôznych pohľadov a cez zaujímavé experimenty. Zaujímavosťou tohtoročnej šou bude, že niektoré experimenty si budú môcť vyskúšať všetci jej účastníci. Ide o zaujímavé prepojenie poznatkov z fyziky a poznatkov o hmate, ktoré sme nadobudli skúsenosťou a netušíme, že sa za tým skrýva fyzika,“ uviedla Ľubomíra Valovičová z UKF.

Vedecká šou je určená deťom zo základných škôl z celého západoslovenského regiónu. Organizátori predpokladajú, že ju navštívi viac ako 1100 detí. „Žiaci majú prirodzený záujem objavovať a spoznávať okolitý svet, chcú zistiť, ako svet funguje a prečo tak funguje. Je potrebné rozvíjať tento záujem u detí, dostatočne ich zaujať a umožniť im objaviť čaro prírodných vied, aby o ne nestratili záujem v neskoršom období,“ dodala Valovičová.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Drotárstvo zapísali do svetového zoznamu UNESCO
<< predchádzajúci článok
Fanúšikovia skupiny Horkýže Slíže pozor

Vedecká šou v Nitre ukáže deťom ako funguje hmat - diskusné fórum čitateľov