Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

04. apríla 2020

Vedenie NBA chce hráčom skresať platy o polovicu, hráčska asociácia s takým veľkým znížením nesúhlasíNad dokončením rozohraných športových súťaží po celom svete, ktoré prerušila pandémia koronavírusu, visí obrovský otáznik. Nad aktuálnou situáciou sa zamýšľajú aj vo vedení basketbalovej ...Zdieľať
stephen curry golden state warriors play off nba 676x412 4.4.2020  - Nad dokončením rozohraných športových súťaží po celom svete, ktoré prerušila pandémia koronavírusu, visí obrovský otáznik. Nad aktuálnou situáciou sa zamýšľajú aj vo vedení basketbalovej NBA.

V nej sa aktuálny ročník 2019/2020 nehrá od 12. marca a v prípade, že sa stretnutia opäť rozbehnú naplno, pravdepodobne to bude až v júli a auguste. A zrejme bez prítomnosti fanúšikov.

Hráči sa majú vzdať svojich platovUSA má najviac prípadov ochorenia COVID-19, nakazených je už vyše 270-tisíc ľudí a situáciu sa zatiaľ stále nepodarilo dostať pod kontrolu. Približne stovka najlepšie platených funkcionárov basketbalovej profiligy sa už v marci zriekla časti platov.

Vedenie NBA najnovšie chce, aby k rovnakému kroku pristúpili aj hráči. Navrhuje, aby sa od polovice apríla vzdali 50 percent svojich zárobkov. Hráčska asociácia má však údajne v pláne súhlasiť so skresaním nanajvýš o 25 percent.

Najlepšie plateným basketbalistom je Curry


Najlepšie zarábajúcim basketbalistom NBA je v súčasnosti Stephen Curry z Golden State Warriors s ročnou gážou 40 miliónov dolárov.

Nasledujú Chris Paul (Oklahoma City Thunder) a Russell Westbrook (Houston Rockets) s 38,5 mil. a duo Kevin Durant (Brooklyn Nets) a James Harden (Houston Rockets) s 38 miliónmi ročne.

V zámorskej NBA najlepšie platia hráčov v tíme Portland Trail Blazers s priemerným ročným platom 10,4 milióna dolárov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vedenie NBA chce hráčom skresať platy o polovicu, hráčska asociácia s takým veľkým znížením nesúhlasí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pandémia urýchlila koniec ligového rekordéra Viktora Pečovského, rozlúčku si predstavoval inak
<< predchádzajúci článok
Boris Becker skritizoval zrušenie Wimbledonu pre koronavírus, s rozhodnutím podľa neho mali počkať

Vedenie NBA chce hráčom skresať platy o polovicu, hráčska asociácia s takým veľkým znížením nesúhlasí - diskusné fórum čitateľov