Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. septembra 2019

Veliteľ revolučných gárd varuje krajiny,ktoré by chceli útočiť na IránIránska vlajka, ilustračné fotoZdieľať
Iránska vlajka, ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo
Teherán 21. septembra (TASR) - Veliteľ iránskych revolučných gárd Hosejn Salámí v sobotu varoval, že každý štát, ktorý napadne Iránsku islamskú republiku, sa stane svedkom, ako sa z jeho územia stane "hlavné bojové pole" tohto konfliktu. Informuje o tom agentúra AFP.


"Ktokoľvek chce, aby sa z jeho krajiny stalo hlavné bojové pole, len do toho!" povedal veliteľ gárd na tlačovej konferencii v Teheráne.

"Nikdy nedovolíme, aby územie Iránu zasiahla akákoľvek vojna," zdôraznil generálmajor Salámí.

"Dúfame, že sa nedopustia strategickej chyby", ako to už v minulosti urobili, povedal Salámí predtým, než začal čítať zoznam - ako to nazval - vojenských "dobrodružstiev" Spojených štátov amerických proti Iránu.

Generál Salámí hovoril v teheránskom Múzeu islamskej revolúcie a svätej obrany pri príležitosti otvorenia výstavy objektov, o ktorých oficiálny Irán tvrdí, že sú to americké či iné drony zneškodnené na jeho území.

Svetové tlačové agentúry v sobotu oznámili, že prezident USA Donald Trump schválil nasadenie dodatočných amerických síl v Saudskej Arábii a Spojených arabských emirátoch. Stalo sa tak po nedávnych útokoch na saudskoarabské ropné zariadenia, ku ktorým sa prihlásili jemenskí šiitskí povstalci - tzv. húsíovia - spriaznení s Iránom.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
HRABKO: V EÚ sa opäť niečo chystá, ukázal Macronov signál o migrantoch
<< predchádzajúci článok
Akcionári talianskej banky Carige schválili navýšenie kapitálu

Veliteľ revolučných gárd varuje krajiny,ktoré by chceli útočiť na Irán - diskusné fórum čitateľov