Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. januára 2020

Veľká Británia po brexite prestane uplatňovať pravidlá spoločného trhu, môže to spôsobiť ťažkosti


Tagy: Brexit

Ukončením členstva v Európskej únii Veľká Británia prestane uplatňovať pravidlá spoločného trhu. Vyhlásil to v sobotu minister financií Sajid Javid. Ako dodal, niektorým odvetviam britskej ekonomiky to ...Zdieľať
thinkstockphotos 909395130 676x451 18.1.2020 (Webnoviny.sk) - Ukončením členstva v Európskej únii Veľká Británia prestane uplatňovať pravidlá spoločného trhu. Vyhlásil to v sobotu minister financií Sajid Javid. Ako dodal, niektorým odvetviam britskej ekonomiky to môže spôsobiť ťažkosti. EÚ ako celok je v súčasnosti pre Veľkú Britániu jej najväčším obchodným partnerom.


"Nebudú žiadne usmernenia, nikto nám nebude určovať pravidlá. Nebudeme súčasťou jednotného trhu a nebudeme v colnej únii. Toto všetko stihneme do konca tohto roka,“ povedal Javid pre denník Financial Times.

Veľká Británia oficiálne ukončí členstvo v EÚ 31. januára tohto roka. Po tomto dátume začne plynúť jedenásťmesačné prechodné obdobie, počas ktorého sa krajina ešte bude riadiť únijnými pravidlami. Británia sa stane vôbec prvou krajinou, ktorá ukončí členstvo v bloku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia po brexite prestane uplatňovať pravidlá spoločného trhu, môže to spôsobiť ťažkosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Brexit
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci sa môžu prihlásiť na stáž v Európskej komisii, musia vedieť aspoň jeden cudzí jazyk
<< predchádzajúci článok
Erdogan vyzval EÚ na uznanie líbyjskej vlády, varuje pred chybou historických proporcií

Veľká Británia po brexite prestane uplatňovať pravidlá spoločného trhu, môže to spôsobiť ťažkosti - diskusné fórum čitateľov