Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. októbra 2019

Veľkoobchodné zásoby v USA pokračovali v miernom rasteVeľkoobchodné zásoby v USA sa v auguste zvýšili rovnakým tempom ako v júli, zaostali však za očakávaniami trhov. Poukázala na to správa, ktorú v stredu zverejnilo ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Washington 9. októbra (TASR) - Veľkoobchodné zásoby v USA sa v auguste zvýšili rovnakým tempom ako v júli, zaostali však za očakávaniami trhov. Poukázala na to správa, ktorú v stredu zverejnilo americké ministerstvo obchodu.


Ako ministerstvo uviedlo, veľkoobchodné zásoby v USA vzrástli v auguste o 0,2 %. To je rovnaké tempo rastu ako v júli. Ekonómovia však počítali so zvýšením veľkoobchodných zásob o 0,4 %.

Zásoby tovarov dlhodobej spotreby sa zvýšili o 0,3 %, zatiaľ čo zásoby tovarov krátkodobej spotreby zaznamenali iba minimálny rast o 0,1 %.

Ministerstvo zároveň zverejnilo, že veľkoobchodné predaje stagnovali po tom, ako v júli zaznamenali rast na úrovni 0,2 %. Pod stagnáciu sa podpísal fakt, že predaj tovarov dlhodobej spotreby o 0,3 % vymazal pokles predajov tovarov krátkodobej spotreby v rovnakom rozsahu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Škótsky súd odložil rozhodnutie v prípade žiadosti o odklad brexitu
<< predchádzajúci článok
Štátne nemocnice nechcú, aby sa opakoval prípad 15-ročného chlapca

Veľkoobchodné zásoby v USA pokračovali v miernom raste - diskusné fórum čitateľov