Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. augusta 2006

Veritelia MVP v rámci rozvrhu získajú 202,6 mil. SkVeritelia spoločnosti Malokarpatský vinársky podnik, a.s. (MVP) Pezinok dostanú podľa rozvrhového uznesenia z výťažku z konkurznej podstaty takmer 203 mil. Sk. Rozhodol o tom Krajský súd v ...Zdieľať

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) - Veritelia spoločnosti Malokarpatský vinársky podnik, a.s. (MVP) Pezinok dostanú podľa rozvrhového uznesenia z výťažku z konkurznej podstaty takmer 203 mil. Sk. Rozhodol o tom Krajský súd v Bratislave. Okrem tejto sumy pôjde takmer 42 mil. Sk z výťažku z konkurzu ako odmena správcovi konkurznej podstaty Vladimírovi Litvajovi, ďalších 60 tis. Sk predstavuje súdny poplatok za konkurzné konanie a 150 tis. Sk sa priznáva na úhradu nákladov správy konkurzného konania. Ostatné pohľadávky proti podstate sa v plnej výške uhradili ešte pred vydaním rozvrhového uznesenia. Vyplýva to z informácií zverejnených v Obchodnom vestníku na internetovom portáli www.epi.sk.

Veritelia s nárokom na oddelené uspokojenie, teda tí, ktorí majú pri speňažení právo, aby ich pohľadávka bola uspokojená z výťažku predaja majetku, ktorým bola zabezpečená, získali pritom už v rámci trvania konkurzu 120,2 mil. Sk. Okrem toho z uvedenej sumy určenej pre veriteľov v rámci rozvrhu, teda takmer 203 mil. Sk, získajú ďalších 18,6 mil. Sk. Ich nároky pritom spolu predstavovali až 643,4 mil. Sk. Veriteľmi MVP v rámci oddeleného uspokojenia sú spoločnosti Maxim 2001, s.r.o., Tikka Investments Limited so sídlom na Cypre a Slovenská konsolidačná, a.s.

Pohľadávky v prvej triede sa podľa rozvrhu uspokoja v plnej výške spolu 1,8 mil. Sk. Najviac, vyše 1,6 mil. Sk, pritom v rámci tejto skupiny získa Poľnohospodárske družstvo Nitrianska Blatnica. Rovnako v plnej výške sa uspokoja aj pohľadávky veriteľov v druhej triede v celkovej sume 77,3 mil. Sk, z čoho vyše 77,2 mil. Sk pôjde Slovenskej konsolidačnej, ktorá prevzala tieto pohľadávky od Daňového úradu Pezinok. V tretej triede je jediný veriteľ, Sociálna poisťovňa, ktorá získa plných 11,5 tis. Sk.

Na pohľadávky veriteľov zahrnutých do štvrtej triedy pripadla v rámci rozvrhu suma vyše 105 mil. Sk, čo však stačí len na uspokojenie ich nárokov do výšky 17,81 % skutočnej hodnoty pohľadávok, ktorá predstavuje 589,6 mil. Sk. Najviac pritom v rámci tejto triedy, a to 37,8 mil. Sk, získa spoločnosť Tikka Investments Limited. Tej pôjde aj ďalších 30,5 mil. Sk z pohľadávky, ktorú prebrala od Fondu národného majetku SR. Vyše 12 mil. Sk získa spoločnosť Maxim 2001, 9,5 mil. Sk Slovenská konsolidačná a 9,3 mil. Sk firma Labastrex Services Limited so sídlom vo Veľkej Británii. Okrem týchto veriteľov sú pritom v štvrtej skupine uspokojované pohľadávky ďalších vyše 80 subjektov.

Krajský súd v Bratislave vyhlásil konkurz na Malokarpatský vinársky podnik ešte 10. mája 2000.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SOFTIP nezabúda na regióny
<< predchádzajúci článok
Dva roky nepodmienečne za smrť spolujazdca