Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. augusta 2006

SOFTIP nezabúda na regiónyOd začiatku augusta 2006 začala spoločnosť SOFTIP, a.s. s realizáciou dvoch významných projektov pre mesto Nové Zámky a jeho regionálnych partnerov, pre obce Diakovce, Svätý Peter, Tešedíkovo a ...Zdieľať

BRATISLAVA 2. augusta (WN/PR) - Od začiatku augusta 2006 začala spoločnosť SOFTIP, a.s. s realizáciou dvoch významných projektov pre mesto Nové Zámky a jeho regionálnych partnerov, pre obce Diakovce, Svätý Peter, Tešedíkovo a Žihárec.

Ide o komplementárne projekty „Inovácia – Informatizácia - Integrácia regiónu Nové Zámky a Šaľa“ a o „Európske počítače pre efektívne vzdelávanie v regióne Nové Zámky a Šaľa“. Oba zabezpečujú vybudovanie komplexnej technicko-informačnej infraštruktúry pre úrady miestnych samospráv a pre základné školy v ich zriaďovateľskej pôsobnosti. Podľa projektového manažéra spoločnosti SOFTIP Dr. Romana Stadtruckera, súčasťou realizácie projektov je aj vybudovanie moderných počítačových učební v šiestich základných školách regiónu, čo významnou mierou prispeje nielen k širšej aplikácii informačných technológií do vyučovacieho procesu, ale umožní využívať takto vybudovanú infraštruktúru aj počas mimovyučovacích aktivít žiakov a občanov. Napríklad v rámci projektu „Otvorená škola“.

Obidva projekty sú financované z Európskeho fondu pre regionálny rozvoj a podľa harmonogramu do prevádzky budú odovzdané v marci 2007.

Viac na http://www.softip.sk

O SOFTIPe

Spoločnosť SOFTIP, a.s. oslavuje v tomto roku 15. výročie svojej existencie. Po celé toto obdobie patrí medzi najvýznamnejších výrobcov a dodávateľov komplexných informačných systémov a IT služieb, ktoré realizuje cez sieť pobočiek a pracovísk rozmiestnených celoplošne po celom území SR.

SOFTIP, ako integrátor zákazkových IS, dlhodobo zaujíma významné postavenie nielen na trhu Slovenska, ale aj Českej republiky. Toto si upevňuje vytváraním strategických partnerstiev s renomovanými nadnárodnými IT spoločnosťami. V rokoch 2005 - 2006 náš strategický partner Microsoft ocenil kvalitu vzájomných vzťahov udelením a predĺžením platnosti certifikátu Microsoft Gold Certified Partner, v roku 2006 sa stal Microsoft Industry Awards 2006 Winner.

SOFTIP, a.s. je členom IT Asociácie Slovenska a členom klubu Slovak Gold. Za rok 2003 získal Veľkú cenu Slovenské zlato za prínos k zvyšovaniu kultúrnosti, kvality a etiky podnikateľského prostredia v SR.

Od roku 2004 je SOFTIP, a.s. držiteľom certifikátu systému manažérstva kvality ISO 9001:2000 s platnosťou na kompletný rozsah podnikateľských činností. V roku 2005 bol SOFTIP, ako jedna z prvých slovenských IT firiem, posúdený a ohodnotený aj agentúrou CRA RATING AGENCY /stredoeurópska afilácia MOODY´S Investors Service/, na základe čoho mu bolo udelené ratingové ohodnotenie v „investičnom pásme“. V auguste 2005 SOFTIP postupuje do finále Národnej ceny SR za kvalitu 2005. A v júni 2006 postup do finále Národnej ceny SR zopakoval.

Dr. Pavel Vitek

Riaditeľ úseku marketingu SOFTIP, a.s.

SOFTIP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Marihuana spôsobuje problémy s otehotnením
<< predchádzajúci článok
Veritelia MVP v rámci rozvrhu získajú 202,6 mil. Sk