16. marca 2017

Veterán Reichelt slávil svoj 13. triumf, glóbus získal Jansrud

Rakúsky zjazdár Hannes Reichelt.

Rakúsky zjazdár Hannes Reichelt. Foto: TASR
Aspen 16. marca (TASR) - Rakúsky lyžiar Hannes Reichelt vyhral vo štvrtok finálový superobrovský slalom končiacej sa sezóny Svetového pohára. V americkom Aspene odsunul na druhú priečku o 11 stotín sekundy Taliana Dominika Parisa, tretí skončili zhodne Švajčiar Mauro Caviezel a Nór Aleksander Aamodt Kilde (+0,33 s).

Preteky v redukovanom 25-člennom poli nedokončilo nezvykle veľa lyžiarov. Architekti trate sa trochu prerátali v pár !zatvorených úsekoch, v ktorých mali všetci pretekári väčšie či menšie problémy a kto vo veľkej rýchlosti nasadil do oblúku o kúsok nižšie, mal smolu. Okrem iných aj šampióni sklzu Matthias Mayer, Eric Guay, Beat Feuz, či Carlo Janka. Ani jazda Reichelta nebola zďaleka optimálna, ale 36-ročný veterán slávil svoj 13. triumf kariéry pretekov SP. O držiteľovi malého glóbusu už bolo vopred rozhodnuté, získal ho Nór Kjetil Jansrud.

Zasúťažil si aj vyznávač technických disciplín Marcel Hirscher. Fenomenálny Rakúšan, už istý víťaz troch trofejí SP a rekordný držiteľ šiestich veľkých glóbusov, zašiel na 11. mieste (+1,08).