Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. marca 2007

Viac ako dve pätiny prevádzok nevyhoveli kontrole ŠVPSInšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR zistili v januári tohto roka nedostatky u viac ako dvoch pätín kontrolovaných prevádzok. V prvom mesiaci tohto roka vykonali kontrolóri ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) - Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR zistili v januári tohto roka nedostatky u viac ako dvoch pätín kontrolovaných prevádzok. V prvom mesiaci tohto roka vykonali kontrolóri celkovo 2 989 kontrol v 2 578 prevádzkach. Z celkového počtu nedostatky zistili v 1 134 prípadoch, čo predstavuje 43,98 %, kým v decembri to bolo o 13,43 % menej. Najviac kontrol vykonali inšpektori v maloobchodných predajniach, a to 2 243, z čoho nedostatky zistili v 941 prípadoch. U prvovýrobcov vykonali 51 kontrol v 51 prevádzkach, pričom nedostatky vykázali v trinástich prípadoch. V správnom konaní vydala ŠVPS spolu 187 rozhodnutí, z toho 99 pre obchodnú sieť. Výrobcov a baliarní sa týkalo 61 rozhodnutí a distribútorov a dopravcov 12 rozhodnutí. Vyplýva to z informácií zverejnených ŠVPS.

Kontrolóri uložili za porušenie hygienických predpisov blokové pokuty výrobcom, distribútorom, aj v obchodnej sieti. Celkový objem blokových pokút, ktoré vydali na mieste, predstavoval 257 tis. Sk. Najväčší postih sa týkal obchodných sietí, v ktorých celková suma pokút tvorila 226,9 tis. Sk. Podľa ŠVPS v decembri nadobudlo právoplatnosť 113 rozhodnutí o uložení finančného postihu za porušenie platných zákonov. Hodnota uložených pokút bola 1,5 mil. Sk, z toho obchodnej siete sa týkalo 84 rozhodnutí v hodnote 1,2 mil. Sk a v kategórii výrobcov, ktorí predávajú najmä v maloobchode nadobudlo právoplatnosť 24 rozhodnutí v hodnote 301,5 tis. Sk.

Na výrobky, ktoré nespĺňali požiadavky stanovené zákonom o potravinách a potravinovým kódexom, vydala ŠVPS zákaz uvádzania výrobkov do obehu. V januári tohto roku to bolo 248 druhov. Ich hodnotu vyčíslila ŠVPS na 143,6 tis. Sk. Po dátume spotreby predávali v obchodnej sieti 930 druhov potravín.

SITA, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Olmert sa budúci týždeň druhýkrát stretne s Abbásom
<< predchádzajúci článok
NDS plánuje výstavbu nového strediska správy a údržby diaľnic