Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. januára 2014

Viaceré známe osobnosti vyjadrili podporu Hedvige Malinovej



Viacero osobností spoločenského života sa pripojilo k iniciatíve na podporu Hedvigy Malinovej-Žákovej. Tá roky čelí obvineniu z údajnej krivej výpovede v súvislosti s útokom ešte z leta 2006. ...



Zdieľať
protestne zhromazdenie hedviga prepa BRATISLAVA 20. januára (WEBNOVINY) – Viacero osobností spoločenského života sa pripojilo k iniciatíve na podporu Hedvigy Malinovej-Žákovej. Tá roky čelí obvineniu z údajnej krivej výpovede v súvislosti s útokom ešte z leta 2006. Pred Vianocami prijala maďarské občianstvo a odsťahovala sa do maďarského Györu.


Za prvý mesiac od zverejnenia výzvy Hedviga, prepáč na ňu zareagovalo viac ako 150 ľudí, ktorí jej zanechali podporné odkazy zverejnené na webe jablko.sk.


Odporúčame:

Hedviga Malinová mala zranenú len peru, tvrdí nový posudok

Hedviga odchádza zo Slovenska, prijala maďarské občianstvo

Sú medzi nimi verejne činní ľudia i známe osobnosti, napríklad ombudsmanka Jana Dubovcová, tvár nežnej revolúcie Fedor Gál, bývalý šéf vládnej ľudskoprávnej rady Kálmán Petőcz, politici a aktivisti Peter Zajac a Ondrej Dostál a ďalší politici František Šebej, Miroslav Beblavý a Mikuláš Huba, výkonná riaditeľka Aliancie Fair-play Zuzana Wienk, riaditeľka nadácie Polis Milena Prekopová, filozof Egon Gál, básnik a textár Ján Štrasser, výtvarníčka a spisovateľka Monika Kompaníková, spisovateľ Michal Hvorecký, hereckí manželia Juraj a Adriana Kemkovci, ako aj manželka a dcéra zosnulého herca Júliusa Satinského Viera a Lucia.

Iniciatíva vznikla spontánne tvorcami webu jablko.sk ako reakcia na odchod Hedvigy Malinovej-Žákovej. "Chceli sme spraviť čosi, čo by mohlo Hedvige, jej manželovi Petrovi a ich deťom aspoň trochu uľahčiť ten pocit, že musia odísť. Celkom sme rozumeli dôvodom, prečo odchádza,“ uviedol jeden z autorov iniciatívy Jakub Kratochvíl. Pripomenul slová Hedvigy pre denník Új Szó, ktorému povedala, že neuniká pred trestným konaním a prípadným súdnym procesom, ale chce ochrániť deti od policajného obťažovania.

Prípad Hedvigy Malinovej

Hedviga Malinová prišla 25. augusta 2006 na skúšku do školy v Nitre zbitá a na blúzke mala napísaný odkaz: Maďari za Dunaj. Podľa jej výpovede na ňu zaútočila dvojica mužov so slovami „Na Slovensku po slovensky“. Polícia však prípad už po 16 dňoch uzavrela s tým, že sa nestal tak, ako ho popísala.

Na tento postup sa sťažovala Hedviga Európskemu súdu pre ľudské práva žalobou na štát. Prípad sa skončil dohodou o zmieri. Radičovej kabinet vyslovil nad prípadom poľutovanie. Bývalá študentka však už roky čelí obvineniam z údajnej krivej výpovede. Vyšetrovanie vedie generálna prokuratúra, prípad je stále len v prípravnej fáze. Prokuratúra trvala na tom, že si Hedviga národnostne motivovaný útok vymyslela.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Hedviga M. Ž. sa podrobila psychiatrickému vyšetreniu (16. 12. 2013)
 Hedviga Malinová na vyšetrení s psychológom mlčala (30. 4. 2013)
 GP podozrieva obhajcu Hedvigy Malinovej z ovplyvňovania (12. 3. 2013)
 Na zisťovanie stavu H. Malinovej po útoku je neskoro (24. 8. 2012)
 Vláda vydá poľutovanie nad prípadom Hedvigy Malinovej (1. 2. 2012)
 Štát sa zmieril s Hedvigou Malinovou, stíhanie pokračuje (16. 1. 2012)
 Útok na Malinovú sa stal, tvrdia USA (25. 8. 2011)
 Trnka o kauze Malinová poslancom nič nové nepovedal (5. 5. 2011)
 V kauze Hedviga navrhol advokát ďalšie dôkazy (5. 8. 2010)
 TRNKA: Kauzu Hedviga nezdržiavame my (20. 7. 2010)



nasledujúci článok >>
Revitalizácia skalného výbežku v Zuckermandli sa začala
<< predchádzajúci článok
V 27 obciach si budú ľudia opäť voliť starostov a poslancov