Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. apríla 2018

Viceprimátor Košíc M. Petruško bude mesačne poberať 3757 eurKošickí mestskí poslanci na svojom pondelkovom rokovaní určili viceprimátorovi mesta Martinovi Petruškovi výšku platu. Riadenie mesta prevzal po tom, ako sa bývalý primátor ...Zdieľať
Martin Petruško. Foto: TASR
Košice 16. apríla (TASR) – Košickí mestskí poslanci na svojom pondelkovom rokovaní určili viceprimátorovi mesta Martinovi Petruškovi výšku platu. Riadenie mesta prevzal po tom, ako sa bývalý primátor Richard Raši vzdal svojho mandátu.


Plat viceprimátora, ktorý plní funkciu primátora, je súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve vyčíslenej na základe údajov Štatistického úradu SR za predchádzajúci kalendárny rok a násobku podľa počtu obyvateľov mesta. Priemerná mesačná mzda zamestnanca v národnom hospodárstve za rok 2017 je podľa predloženého materiálu stanovená na sumu 954 eur a násobok podľa počtu obyvateľov mesta nad 100.000 je 3,58. V prípade Košíc to predstavuje sumu 3416 eur. Mestské zastupiteľstvo môže tento plat zvýšiť o 70 percent.

"Vzhľadom na rozsah pracovných úloh a riešení problémov pri vykonávaní funkcií orgánu verejnej moci navrhujeme Martinovi Petruškovi, námestníkovi primátora mesta Košice, zvýšiť minimálny plat o 10 percent, a to na sumu 3757 eur mesačne s účinnosťou od 1. 5. 2018," zdôvodnila návrh jeho predkladateľka, námestníčka primátora Renáta Lenártová.

Poslanec Marcel Gibóda navrhoval, aby Petruško poberal len základný plat. Jeho návrh neprešiel.

Súčasný podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) sa 26. marca vzdal mandátu primátora Košíc. Plnenie úloh primátora prevzal na základe jeho poverenia viceprimátor Petruško. Túto činnosť bude vykonávať do zloženia sľubu nového primátora, ktorého zvolia v komunálnych voľbách v novembri 2018.

Za svoje priority v nadchádzajúcom období Petruško označil dokončenie druhej etapy modernizácie električkových tratí (MET), výstavbu Košickej futbalovej arény (KFA) či riešenie systému parkovania v meste.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruské úrady začali blokovať prístup k aplikácii Telegram
<< predchádzajúci článok
Jarné vyúčtovanie spotrebovanej energie zaťažuje mnoho domácností

Viceprimátor Košíc M. Petruško bude mesačne poberať 3757 eur - diskusné fórum čitateľov