Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

02. júla 2022

Video: Horkýže Slíže majú nový letný hit. Vypočujte si skladbu k filmu Vitaj doma, brate!Ochutnávka v podobe teaser traileru a nová skvelá titulná skladba od HORKÝŽE SLÍŽE napovedajú, že sa máme na čo tešiť!Zdieľať
Video: Horkýže Slíže majú nový letný hit. Vypočujte si skladbu k filmu Vitaj doma, brate!

Popri domácich ochotníckych hercoch z Báčskeho Petrovca si vo filme zahrajú aj slovenskí herci: Robo Jakab, Petra Polnišová, Anička Šišková a Vlado Černý. Stredoeurópsky kolorit doplnia českí herci Martin Hofmann a Filip Rajmont a srbský herec Radoje Čupič.

Tvorcovia zverejnili prvé zábery z filmu Vitaj doma, brate! v teaser traileri


 

Titulnú skladbu k filmu Vitaj doma, brate! a klip vytvorili Horkýže slíže


Známy je už aj dátum slovenskej premiéry – 18. august 2022.

"Vo filme budete počuť ľubozvučnú slovenčinu, takú aká bola pred tristo rokmi. Dedina Bački Petrovac je zakonzervovaný slovenský ostrov na Balkáne, čo má v sebe akési exotické čaro …. a robia tú najlepšiu klobásu a pálenku na svete”, prezradila nám producentka Peťa Polnišová.  

Letná komédia zo slovenského Balkánu.
Marína prichádza k rodičom do Báčskeho Petrovca, aby im predstavila svojho snúbenca, slávneho spisovateľa Zoliho. Zarytý abstinent a vegetarián to najskôr nemá v dedine preslávenej klobásou a pálenkou vôbec ľahké.  No len dovtedy, kým všetci uveria, že o nich Zoli napíše knihu a konečne sa preslávia po celom svete, ...takmer všetci! Maríninho otca Karola by malo tešiť dcérino šťastie, avšak príchodom Zoltána sa prebudí ťažoba tajomstva, ktoré malo zostať navždy skryté. Slnko rozpaľuje horúcu srbskú planinu a slovenská rozbuška s balkánskym temperamentom o chvíľu vzbĺkne.

Vitaj doma, brate

Réžia Peter Serge Butko
Scenár Peter Serge Butko
Hrajú Róbert Jakab, Jaroslav Valentík, Miroslav Babiak, Marína Dir, Ján Sklenár, Petra Polnišová, Anna Šišková, Vlado Černý, Martin Hofmann, Radoje Čupič,
Prístupnosť mládeži prístupný


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VODIČI, POZOR: Zmeny pravidiel pri dopravnej nehode nadobudli účinnosť
<< predchádzajúci článok
N. Baňa: Ukončili výskum strojovne unikátneho Potterovho stroja