Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

03. júla 2022

VODIČI, POZOR: Zmeny pravidiel pri dopravnej nehode nadobudli účinnosťZmena bude platiť len ak sa účastníci udalosti dohodli na zavinení a vypísali spolu tlačivo na zabezpečenie náhrady vzniknutej škody.Zdieľať
VODIČI, POZOR: Zmeny pravidiel pri dopravnej nehode nadobudli účinnosť

Udalosť v cestnej premávke, ktorá sa stane v priamej súvislosti s premávkou vozidla a pri ktorej dôjde len k hmotnej škode v akejkoľvek výške na niektorom z vozidiel, sa po novom nebude považovať za dopravnú nehodu, ale len za škodovú udalosť. Vplýva to z novely zákona o cestnej premávke, ktorá v závere týždňa nadobudla účinnosť.


Z doterajšieho znenia zákona sa vypustilo ustanovenie, podľa ktorého je dopravná nehoda udalosť v cestnej premávke, pri ktorej "na niektorom zo zúčastnených vozidiel vrátane prepravovaných vecí alebo na inom majetku vznikne hmotná škoda zrejme prevyšujúca jedenapolnásobok väčšej škody podľa Trestného zákona".

Zmena bude platiť len ak sa účastníci takejto udalosti dohodli na zavinení a vypísali spolu tlačivo na zabezpečenie náhrady vzniknutej škody. "V takom prípade to účastníkom umožní vec vybaviť aj bez prítomnosti policajta na mieste, čím sa odstráni zbytočné blokovanie a obmedzovanie plynulosti cestnej premávky do príchodu policajta," skonštatoval rezort vnútra.

Ak by niektorý z účastníkov škodovej udalosti trval na príchode policajta a ten zistí, že sú splnené všetky zákonné podmienky pre škodovú udalosť, nebude potrebná rozsiahla dokumentácia udalosti ako pri dopravnej nehode.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina Billy Barman predstavila videoklip k piesni Zero
<< predchádzajúci článok
Video: Horkýže Slíže majú nový letný hit. Vypočujte si skladbu k filmu Vitaj doma, brate!