Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

12. apríla 2019

VIDEO: Jarné Bratislavské jazzové dni otvorí hudobník Alfa MistIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 12. apríla (TASR) – Hviezda moderného džezu Alfa Mist sa v pondelok (15. 4.) v Bratislave premiérovo predstaví na jarných Bratislavských jazových dňoch. Svoju premiéru bude mať aj reper Strapo s kapelou General Foxx. O desať dní neskôr (25. 4.) sa do Bratislavy vráti jeden z najlepších basgitaristov Stanley Clarke. Pred jeho koncertom sa fanúšikom predstaví duo Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý.


Bratislavské jazzové dni tento rok oslávia 45. výročie, od roku 2008 pribudla aj jarná verzia festivalu - jarné 'džezáky'. Festival, ktorý sa zameriava nielen na džez, sa snaží každoročne priviesť do Bratislavy legendárnych hudobníkov, ale aj aktuálne hviezdy hudobnej scény. TASR o tom informovala PR manažérka Silvia Turnerová.„Našou ambíciou je už dlhší čas osloviť aj mladšiu generáciu a myslím si, že sa nám to darí. Na 'džezákoch' vidno každý rok aj mladé tváre ľudí po dvadsiatke. Ale chceme osloviť aj ďalších. Robíme to napríklad už teraz na jarných Bratislavských jazzových dňoch, hlavne na prvom koncerte 15. apríla, ktorý odštartuje raper Strapo s kapelou, a headlinerom bude mladá hviezda britského džezu Alfa Mist, ktorý začínal ako hip-hopový producent a priamy ťah v jeho hudbe zostal aj od jeho premeny na džezmana,“ uviedol pre médiá spoluorganizátor festivalu Peter Lipa.

Alfa Mist je výnimočnou postavou súčasného londýnskeho džezu. Mladík z východného Londýna mal 15 rokov, keď začínal ako hip-hopový a grime producent. Jeho bestsellerový album Antiphon z roku 2017 hudobní kritici charakterizovali ako modernú, komplexnú esenciu džezu. Zabodovali aj u fanúšikov, zverejnené skladby z albumu majú na YouTube spolu takmer šesť miliónov prehratí, čo je pre džezového hudobníka obrovský úspech. V pondelok sa fanúšikovia môžu tešiť aj na špeciálny koncert repera Strapa. Ten bude koncertovať s kapelou General Foxx a DJ Spinhandzom.

Vo štvrtok 25. apríla sa na Slovensko vráti Stanley Clarke, ktorý so sebou do Bratislavy privezie aj štvorčlennú kapelu. Predskokanmi bude slovenské duo - speváčka Kristína Mihaľová a gitarista Jakub Šedivý. Dvojica patrí medzi najúspešnejšie mladé talenty slovenského džezu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Astronóm: Snímka čiernej diery potvrdzuje správnosť teórie relativity
<< predchádzajúci článok
Speváčka Dillon vydala nové EP, skladby predstaví aj v Bratislave

VIDEO: Jarné Bratislavské jazzové dni otvorí hudobník Alfa Mist - diskusné fórum čitateľov