Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

25. apríla 2024

Video: Kobajaši letel na lyžiach 291 metrovSponzor japonského skokana nechal v lyžiarskom areáli Hlidarfjall pri meste Akureyri vybudovať dočasný mostík s mimoriadne dlhým nájazdom.Zdieľať
Video: Kobajaši letel na lyžiach 291 metrov

Olympijský víťaz v skokoch na lyžiach Rjoju Kobajaši sa na provizórnom obrovskom mostíku na Islande pokúsil pokoriť hranicu 300 metrov. Takmer sa mu to podarilo, dvojnásobný víťaz Svetového pohára doletel do vzdialenosti 291 metrov. Svetový rekord Rakúšana Stefana Krafta z marca 2017 z nórskeho Vikersundu má hodnotu 253,5 metra. Informoval o tom portál skispringen.com.

Sponzor japonského skokana spoločnosť Red Bull, ktorá sa často zameriava na extrémne športové výkony, nechala v lyžiarskom areáli Hlidarfjall pri meste Akureyri vybudovať dočasný mostík s mimoriadne dlhým nájazdom. Dvojdňovú akciu zahájil Kobajaši v utorok, keď jeho najdlhší pokus meral 256 metrov. V stredu predviedol 27-ročný Japonec v areáli, kam mali prístup len vybrané televízne štáby, ešte výrazne dlhší let. "Konečne mám po sezóne," napísal Kobajaši na sociálnej sieti X.

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nedodržiavali sme systém, hovorí kapitán Rapáč o dôvodoch prehry Spišskej Novej Vsi vo finále s Nitrou (foto)
<< predchádzajúci článok
Nitra dokončila spanilú jazdu cez play-off Tipos extraligy a získala svoj druhý titul slovenského šampióna (foto)