Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

25. marca 2010

Video: Krst Virtuálneho divadla v TrenčíneVčera v Trenčíne krstili Bolek Polívka a Milan Lasica Virtuálne divadloZdieľať
Včera sa konalo ďalšie, už šieste divadelné predstavenie pod hlavičkou Virtuálneho divadla Trenčín. V hre Štúdia L+S ′Mínus dvaja′ (autora Samuela Benchetrita, v réžii Juraja Nvotu) sa predstavili Boleslav Polívka, Milan Lasica, Lucia Šipošová a Peter Šimun.
 
Tí plne zaplnenú sálu bývalého Domu armády v Trenčíne bavili svojimi hláškami a hereckými výkonmi takmer dve hodiny, čo uvoľnené publikum aj patrične ocenilo.
 
Úlohy krstných otcov Virtuálneho divadla Trenčín sa po humorne ladenom predstavení zhostili jeho hlavní protagonisti Milan Lasica a Bolek Polívka, ktorí spolu s primátorom mesta Trenčín Branislavom Cellerom, za asistencie Matúša Čáka Trenčianskeho, pokrstili základný ′virtuálny′ kameň Virtuálneho divadla.Krst Virtuálne divadlo Trenčín - Bolek Polívka a Milan Lasica

Symbolického poklepania základného kameňa mečom sa ako prvý ujal Milan Lasica, ktorý divadlu a trenčanom zaželal: „Aby sa vám páčilo, aby obohatilo váš život a aby Vás potešilo”.
 
Valašský kráľ Bolek Polivka pred symbolickým pomazaním virtuálneho základného kameňa divadla okrem iného poznamenal: „Musim říct, že jsem rád, že virtuální šutri existují. Ale doufám, že virtuální slivovice existovat nebude, protože bych byl nerad, kdybych byl virtuálne opilý”.
 
„Skutočných a nie virtuálnych divákov” zaželal divadlu Branislav Celler, ktorý zároveň v mene trenčanov a všetkých prítomných odovzdal kyticu ruží a pogratuloval Milanovi Lasicovi k jeho nedávnym jubilejným 70. narodeninám. Následný aplaus a standing ovation boli dokonalou bodkou za príjemným večerom.
 
Krstní rodičia i všetci aktéri predstavenia pôsobili veľmi uvoľnene, prirodzene a pohodovo. Nechýbal im svojský humor, nadhľad a dobrá nálada, ktorá sa celý večer vznášala aj nad vďačným a spokojným trenčianskym publikom.
 
 
V najbližších týždňoch sa v Trenčíne predstaví Štúdio 12 Bratislava s Petržalskými príbehmi, miestne ochotnícke Trenčianske hradné divadlo s Pascou na myši a Slovenské národné divadlo s hrou Hollyroth.
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Virtuálne divadlo Trenčín otvorilo svoje brány (17. 3. 2010)
 Oficiálne otvorenie Virtuálneho divadla Trenčín (5. 3. 2010)
 Virtuálne divadlo Trenčín začína! (3. 3. 2010)
 Trenčín má virtuálne divadlo (27. 2. 2010)nasledujúci článok >>
Zomrel herec Robert Culp
<< predchádzajúci článok
Katherine Heigl odišla z Kliniky Grace