Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. februára 2010

Trenčín má virtuálne divadloTrenčín ako jediné krajské mesto nemá divadlo. Miestne občianske združenie Lampart sa preto rozhodlo vytvoriť projekt Virtuálne divadlo, vďaka ktorému do Trenčína prídu ...Zdieľať
 Trenčín ako jediné krajské mesto nemá divadlo. Miestne občianske združenie Lampart sa preto rozhodlo vytvoriť projekt Virtuálne divadlo, vďaka ktorému do Trenčína prídu viaceré známe divadelné súbory, ale aj pre väčšinového diváka neznáme alternatívne divadlá. Projekt sa začal vo štvrtok predstavením divadla Skrat v bývalom Dome armády.


“Existencia stálej profesionálnej divadelnej scény je v momentálnej situácii nereálna z viacerých dôvodov. Hlavnými sú absencia vhodných priestorov, ktoré by mohli dôstojne slúžiť výlučne pre potreby divadla, ale aj ekonomická náročnosť financovania celého divadelného ansámblu. Otázkou zostáva aj to, či by stála divadelná scéna pri produkcii minimálne desiatich predstavení do mesiaca v terajšej situácii našla dostatočné divácke zázemie počas celého roku,” ozrejmil vznik projektu jeho šéf Branislav Hollý.

V projekte Hollý spolupracuje napríklad so Slovenským národným divadlom, Štúdiom L+S či s Astorkou. “Ak chceme v budúcnosti uvažovať nad vybudovaním kamenného divadla, musí preň postupne vznikať divadelné podhubie. To okrem miestnych ochotníckych súborov musí podporovať aj trvalý záujem obyvateľov regiónu o návštevu divadelných predstavení. Práve preto sme sa pokúsili pripraviť projekt, ktorý by mal Trenčanov navnadiť na pravidelný divadelný život,” doplnil Hollý. Okrem klasických divadiel projekt dáva priestor aj miestnym ochotníkom a alternatívnym divadlám. “Nie však formou náhodných výstrelov, či naopak, častého opakovania jedného žánru, ale na základe kvalitnej koncepcie,” dodal.

Viac info: http://www.virtualnedivadlo.sk/

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Colemana hospitalizovali po záchvate v štúdiu
<< predchádzajúci článok
Catherine Bell čaká druhé dieťa