07. mája 2019

Chára strávil na ľade vyše 26 minút, Halák nechytal. Príležitosť opäť dostal Fín Tuukka Rask, ktorý zaznamenal šiesty shutout v bojoch o Stanleyho pohár, keď vykryl všetkých 39 striel.

Hokejisti Bostonu Bruins sa prebojovali do finále Východnej konferencie NHL. Foto: TASR/AP

New York 7. mája  - Hokejisti Bostonu Bruins so slovenským obrancom Zdenom Chárom a brankárom Jaroslavom Halákom sa prebojovali do finále Východnej konferencie zámorskej NHL. V šiestom zápase 2. kola play off zvíťazili na ľade Columbusu Blue Jackets 3:0 a v celej sérii triumfovali 4:2. V konferenčnom finále sa stretnú s Carolinou Hurricanes. Chára s Halákom tak neposilnia slovenskú reprezentáciu na domácich MS.

Chára strávil v aréne Columbusu na ľade vyše 26 minút, Halák nechytal. Príležitosť opäť dostal Fín Tuukka Rask, ktorý zaznamenal šiesty shutout v bojoch o Stanleyho pohár, keď vykryl všetkých 39 striel. Peter Cehlárik nefiguroval na súpiske hostí. Bruins sa ujali vedenia v 33. minúte zásluhou Davida Krejčího. V tretej tretine pridali ďalšie góly Marcus Johansson a David Backes. V úvodných dvoch zápasoch s Carolinou bude mať Boston výhodu domáceho ľadu. Colorado Avalanche zvíťazili v šiestom semifinále Západnej konferencie nad San Jose Sharks 4:3 po predĺžení a vynútili si rozhodujúci siedmy zápas. O triumfe tímu z Denveru rozhodol v 63. minúte Gabriel Landeskog.