24hod.sk    Šport    MS vo futbale 2014

16. júna 2014

Premiérovo v histórii svetových futbalových šampionátov rozhodlo o uznaní sporného gólu jastrabie oko. Bránková technológia potvrdila, že v 48. min nedeľného stretnutia E-skupiny Francúzsko - ...

ms vo futbale 2014 PORTO ALEGRE 16. júna (WEBNOVINY) - Premiérovo v histórii svetových futbalových šampionátov rozhodlo o uznaní sporného gólu jastrabie oko. Bránková technológia potvrdila, že v 48. min nedeľného stretnutia E-skupiny Francúzsko - Honduras (3:0) na MS 2014 v Brazílii prešla lopta celým objemom za čiaru, keď si ju tam nešťastne zrazil gólman Noel Valladares po odrazenej strele Karima Benzemu od žrde.

Stredoameričania síce húfne protestovali, ale nič im to nebolo platné - brazílsky rozhodca Sandro Ricci ho napokon uznal. Ak by nešlo o vlastenec, spomenutý útočník Realu Madrid mohol mať v hrsti prvý hetrik šampionátu, keďže sa predtým presadil v závere prvého polčasu z pokutového kopu a v 72. minúte spečatil víťazstvo.

"Vyhrať na majstrovstvách sveta 3:0 nikdy nie je maličkosť. Hráči by si mali vychutnať tento pocit, pretože nejestvuje nič krajšie. Teší ma, že sme hrali pekný futbal, čo je pozitívny signál do ďalšieho diania na turnaji," poznamenal tréner Didier Deschamps, ktorého zverenci hrali celý druhý polčas presilovku o jedného muža po červenej karte Wilsona Palaciosa.

Kanonier Benzema si na MS odbil debut ako lusk, bolo ho plné ihrisko a zariadil pre svoj tím tri body. "Je to môj prvý šampionát. Myslím si, že všetci sme spokojní s dosiahnutým výsledkom v prvom zápase. Bolo dôležité zvládnuť tento zápas," priznal 26-ročný rodák z Lyonu. Brankár Hugo Lloris si siahol na loptu po prvý raz až v 31. minúte, počas celého stretnutia však nemusel vytiahnuť nijaký zákrok.

Poriadne faux pas vyrobili brazílski organizátori pred úvodným výkopom súboja, keď nezahrali hymny oboch krajín.