29. októbra 2011

Futbalisti Arsenalu v sobotu vymazali nulu zo štatistiky víťazstiev na ihrisku súpera v tejto sezóne Premier League a to impozantným spôsobom. V 10. kole zvíťazili na ihrisku londýnskeho ...

van persie LONDÝN 29. októbra (WEBNOVINY) - Futbalisti Arsenalu v sobotu vymazali nulu zo štatistiky víťazstiev na ihrisku súpera v tejto sezóne Premier League a to impozantným spôsobom.

V 10. kole zvíťazili na ihrisku londýnskeho rivala Chelsea 5:3, keď sa hetrikom blysol holandský kanonier Robin van Persie. Bolo to zároveň päťsté víťazstvo Arsena Wengera odvtedy, čo v roku 1996 zasadol na lavičku Arsenalu.

,,Je to pre nás veľké víťazstvo. Zvíťazili sme nad kvalitným tímom a to štýlovým spôsobom. V prvom polčase bola naša obrana ešte pomerne krehká, ale neskôr sme sa zlepšili. A to aj v hre dopredu," uviedol v prvej reakcii spokojný Wenger.

Chelsea nevychádzajú derby

Hráčom Chelsea v poslednom čase nevychádzajú londýnske derbyzápasy. Minulý týždeň neuspeli na trávniku Queen´s Park Rangers (0:1) a teraz dostali doma päť gólov v ligovom stretnutí prvý raz od decembra 1989, keď prehrali s Liverpoolom 2:5. ,,Bol to až príliš otvorený zápas a my sme urobili chyby, z ktorých musíme vyvodiť dôsledky," nechal sa počuť Andre Villas-Boas z lavičke Chelsea.

V sobotu na Stamford Bridge viedli domáci po prvom polčase 2:1 po góloch reprezentantov Lamparda a Terryho, za hostí dával gól Van Persie.

Arsenal sa dostal prvý raz do vedenia v 56. min, keď svoje brilantné sólo zakončil gólom Walcott. V 81. min vyrovnal Mata na 3:3, ale záver bol v réžii Van Persieho.

Chyby v obrane domácich využil v 85. min a ešte v druhej minúte nadstaveného času. Van Persie zariadil ôsme víťazstvo v ostatných deviatich zápasoch pre Arsenal vo všetkých súťažiach. Arsenal v tabuľke poskočil priebežne na šiestu priečku, Chelsea je tretia.

,,Videli ste, ako sme sa na konci tešili? Každý jeden z nás si uvedomuje, aké veľké a prestížne víťazstvo sme dosiahli," cituje Sky Sports Van Persieho. Štatistici už stačili vyrátať, že 28-ročný Holanďan sa v posledných 27 zápasoch Premier League, v ktorých nastúpil, blysol 28 gólmi.