Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

10. decembra 2016

VIDEO: Slovenka na Marse vypestuje zeleninu a vyrobí tehlySlovenská astrobiologička Michaela Musilová bude veliť medzinárodnému tímu v rámci simulovanej misie na Mars.Zdieľať
VIDEO: Slovenka na Marse vypestuje zeleninu a vyrobí tehly Od 13. januára budúceho roka strávi mladá slovenská vedkyňa približne tri týždne na nehostinnom púštnom mieste v americkom štáte Utah. V provizórnej výskumnej stanici, ktorá sa podobá cylindru, bude veliť šesťčlennému tímu zloženého napríklad z geológa, umelkyne či biochemika. Každý z nich sa sústredí na vlastné experimenty, ktoré by mali v budúcnosti prispieť k bezproblémovému pobytu ľudskej posádky na červenej planéte.
Môj kolega zo Španielska bude mať na starosti 3D tlačenie z dostupných materiálov. Budeme používať miestnu pôdu a vytvoríme z nej tehly, ktoré sú zvnútra duté,“ približuje Musilová.

Na simulovanú marťanskú misiu vezme Michaela aj študentský projekt stredoškolákov z Detvy, ktorí navrhli pestovanie špenátu v mikroténovom vrecku. Okrem toho sa jej tím bude venovať aj výrobe solárnej energie či vzdelávacím projektom.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vedci majú najlepší dôkaz o prítomnosti vody na Marse (9. 12. 2011)nasledujúci článok >>
Cyklistická prilba z papiera, tenisky z odpadu a batérie z dreva
<< predchádzajúci článok
Kirk Douglas oslávil sto rokov, za dlhovekosť vďačí manželke

VIDEO: Slovenka na Marse vypestuje zeleninu a vyrobí tehly - diskusné fórum čitateľov