14. júna 2015

Priebežný výsledok kvalifikačného zápasu o postup na ME 2016.

marek hamsik Priebežný výsledok kvalifikačného zápasu o postup na ME 2016.

ŽILINA 14. júna  - Slovenskí futbalisti v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2016 vyhrávajú nad Macedónskom 2:0.

Súboj sa na žilinskom štadióne pod Dubňom začal o 20:45 a hlavným arbitrom je tridsaťpäťročný Dán Kenn Hansen. Otvárací gól v 8. minúte strelil hlavou Kornel Saláta. Pre 30-ročného stopéra Slovana Bratislava to bol druhý presný zásah v najcennejšom drese, premiérový dal pred 20 mesiacmi v Rige Lotyšom v eliminácii MS 2014. Náskok favorizovaných domácich v 38. minúte zdvojnásobil Marek Hamšík.

Zverenci trénera Jána Kozáka nedeľňajším zápasom vstupujú do druhej polovice kvalifikácie. Prvých päť zápasov vyšlo Slovákom výborne - sú lídrami C-skupiny spomenutého eliminačného cyklu, keď nazbierali plný počet pätnástich bodov za víťazstvá na Ukrajine (1:0), doma so Španielskom (2:1), na pôde Bieloruska (3:1), Macedónska (2:0, góly: Juraj Kucka, Adam Nemec) a doma s Luxemburskom (3:0).

S prirátaním troch domácich úspechov v medzištátnych prípravných dueloch proti Malte (1:0), Fínsku (2:1) a Česku (1:0) má A-mužstvo SR na konte sériu ôsmich triumfov v rade.