Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

22. decembra 2020

Video: Spisovateľ Jozef Banáš má koronavírus má COVID-19. Do nemocnice ho odviezla sanitkaSpisovateľ Jozef Banáš sa nakazil koronavírusom.Zdieľať
Banáš

Spisovateľ Jozef Banáš sa nakazil koronavírusom. Informovali o tom spoločne jeho dcéra Adela a zať Viktor Vincze na sociálnej sieti. "Kamaráti, venujte tri minúty svojich životov tomuto videu nakrútenému včera večer po tom, čo pozitívneho Adelkinho otca odviezla na Kramáre sanitka. Ukážte video vašej rodine, ktorá chystá veľké návštevy. Alebo ho pustite známym či kamarátom, ktorí stále neveria alebo pochybujú. Jeden z pochybovačov totiž leží odvčera na kyslíku," napísal moderátor k videu. 

Jozef Banáš totiž koronavírus spochybňoval a na túto tému viedol so svojím zaťom a dcérou niekoľko debát. Obe strany však rešpektovali svoje názory navzájom.

"Otec desať dní ležal, kým ho neodviezli. Mal aj problémy so žalúdkom, nechcel piť, nechcel jesť. Absolútne to nie je bežná chrípka. Môj otec chrípku za dva dni poriešil. Môj otec je fit, na nič sa neliečil, neberie žiadne lieky. Kedykoľvek by bol schopný odbehnúť aj polmaratón. Na svoj vek 72 rokov je fit. Zrazu nebol schopný pomaly sa nadýchnuť, aj keď išiel na záchod. Prišla pre neho sanitka, ľudia v skafandroch, ktorých neskutočne obdivujem, za to, čo robia. Nič iné sme s otcom pred tým neriešili, iba koronu. Asi viete, že mal na koronu iný názor. Nie sme pánmi úplne všetkého, už to prosím všetci začnite brať vážne," povedala Adela vo videu.

Pre neustálych pochybovačov dodala, že nikto je za to nezaplatil a prosí ľudí, aby to začali konečne brať vážne. Moderátorka tiež s veľkou ľútosťou povedala, že oboch rodičov nakazila práve ona.

Pred pár dňami aj ona prekonala COVID-19 s miernymi príznakmi. Ťažšie príznaky mal práve jej manžel, ktorého potrápili aj štyridsiatky teploty. "Pre mňa je to o to náročnejšia psychologická skúsenosť, lebo ja som nakazila oboch mojich rodičov len preto, že som doma nemala rúško a veď ja sa stále priebežne testujem," povedala.

"Je to vlastne rovnaká situácia, aká čaká väčšinu rodín cez tieto sviatky. Prídu domov medzi svojich a cítia sa bezpečne a toto môže byť výsledok," dodal Viktor.

 

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na internete sa šíri hoax o očkovaní tehotných žien a detí, ide o prekrútené slová profesora Krčméryho (22. 12. 2020)
 Minister Mičovský je hospitalizovaný na infekčnom oddelení (22. 12. 2020)
 Bohoslužby v niektorých okresoch Slovensku cez Vianoce nebudú, stopla ich zhoršená pandemická situácia (22. 12. 2020)
 Minister financií E. Heger má pozitívny PCR test na COVID-19 (22. 12. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku nepribudlo žiadne úmrtie, urobili ďalších vyše 13-tisíc PCR testov a 2663 bolo pozitívnych (22. 12. 2020)
 Nakazených v Česku výrazne pribúda, rozhoduje sa o núdzovom stave (22. 12. 2020)
 Všeobecní lekári vyzývajú ľudí, aby ostali aj cez Vianoce doma (22. 12. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 1 219 pozitívne testovaných osôb. Potvrdili ďalších 63 úmrtí (21. 12. 2020)
 Taliansko má pacienta infikovaného novým kmeňom koronavírusu (21. 12. 2020)
 Od pondelka platí povinná karanténa pre prichádzajúcich z Británie (21. 12. 2020)nasledujúci článok >>
Novým generálnym riaditeľom SND bude Matej Drlička
<< predchádzajúci článok
V Španielsku prebieha tradičná vianočná lotéria El Gordo, výhercovia si rozdelia 2,4 miliardy eur

Video: Spisovateľ Jozef Banáš má koronavírus má COVID-19. Do nemocnice ho odviezla sanitka - diskusné fórum čitateľov