Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. decembra 2020

Bohoslužby v niektorých okresoch Slovensku cez Vianoce nebudú, stopla ich zhoršená pandemická situáciaNa území Nitrianskej diecézy platí až do odvolania zákaz konania bohoslužieb za účasti verejnosti v dekanátoch a farnostiach v okresoch Nitra, Zlaté Moravce, Šaľa, Trenčín a Bánovce nad Bebravou. ...Zdieľať
kostol koronavirus 676x451 22.12.2020 - Na území Nitrianskej diecézy platí až do odvolania zákaz konania bohoslužieb za účasti verejnosti v dekanátoch a farnostiach v okresoch Nitra, Zlaté Moravce, Šaľa, Trenčín a Bánovce nad Bebravou. Zároveň je zakázané aj spovedanie v kostoloch, ako aj individuálne návštevy kostolov.

 

 

O zákaze rozhodli regionálni hygieniciDôvodom je zhoršená pandemická situácia, o zákaze rozhodli Regionálne úrady verejného zdravotníctva v Trenčíne a Nitre.


Ako informovalo Nitrianske biskupstvo, bohoslužby sa v týchto okresoch môžu konať iba s účasťou celebranta a s nevyhnutnou asistenciou na zabezpečenie online vysielania.

 

 

Na bohoslužbách prísne opatrenia


V dekanátoch a farnostiach v okresoch Levice, Nové Zámky a Topoľčany sa bohoslužby môžu naďalej konať podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, podľa ktorej sa počet účastníkov znižuje na 25 percent kapacity miest na sedenie. V praxi to znamená, že každá druhá lavica v kostole zostane prázdna, a v rámci obsadených lavíc bude medzi sediacimi vždy jedno miesto voľné.

Okrem toho, na základe vyhlášky zostávajú v platnosti všetky doteraz platné prísne hygienické opatrenia, ako je nosenie rúšok, dezinfekcia rúk a priestorov, podávanie Eucharistie na ruku alebo dodržiavanie rozostupov. Nitrianske biskupstvo upozorňuje veriacich, že situácia s obmedzeniami a zákazmi sa môže zmeniť zo dňa na deň. Zároveň apeluje na kňazov aj veriacich a žiada zodpovedné dodržiavanie všetkých prijatých protipandemických opatrení.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bohoslužby v niektorých okresoch Slovensku cez Vianoce nebudú, stopla ich zhoršená pandemická situácia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podniky zasiahnuté druhou vlnou môžu žiadať o dotácie na nájomné, ministerstvo už eviduje 421 žiadostí
<< predchádzajúci článok
Na doživotie odsúdený Nigut je ďalší s policajnou pozvánkou k štedrovečernému stolu

Bohoslužby v niektorých okresoch Slovensku cez Vianoce nebudú, stopla ich zhoršená pandemická situácia - diskusné fórum čitateľov