Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

04. marca 2021

Video: Vesmírna loď Starship úspešne pristála, no následne explodovalaIšlo o tretí takýto test, no po prvý raz sa rakete podarilo pristáť.Zdieľať
Vesmírna loď Starship úspešne pristála, no následne explodovala

Prototyp vesmírnej lode Starship SN10 americkej spoločnosti SpaceX v stredu po skúšobnom lete úspešne pristál; po pristátí však explodoval. Informovala o tom agentúra AP.

Prototyp lode, ktorá má letieť na Mars, dosiahol po štarte výšku 10 kilometrov a následné úspešne pristál. Krátko po pristátí však loď explodovala.

Išlo o tretí takýto test, no po prvý raz sa rakete podarilo pristáť, píše AP. Predchádzajúce dva prototypy lode Starship, ktoré spoločnosť SpaceX testovala v decembri a vo februári, explodovali už pri dosadnutí na zemský povrch.

Starship je vrchný stupeň kozmickej lode, ktorá má absolvovať lety na Mesiac a Mars. Do vesmíru ju má vyniesť nosná raketa Super Heavy, ktorá sa v kozme od lode Starship odpojí a vráti späť na Zem.

Celková výška lode Starship a nosnej rakety Super Heavy bude 120 metrov.

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Everest – najťažšia cesta. Film Pavla Barabáša o dobrodružstve a prekonaní limitov prichádza v online kino premiére.
<< predchádzajúci článok
Escobarove prekvapenie alebo keď má zásielka dve tony

Video: Vesmírna loď Starship úspešne pristála, no následne explodovala - diskusné fórum čitateľov