Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. decembra 2009

Vietnamci zásobovali marihuanou aj MaďarskoPolicajti z českej Národnej protidrogovej centrály (NPC) v rámci medzinárodnej spolupráce zadržali desať občanov Vietnamu, ktorí v ČR pestovali marihuanu a následne ju pašovali do Nemecka a Maďarska. ...Zdieľať
PRAHA 28. decembra (WEBNOVINY) - Policajti z českej Národnej protidrogovej centrály (NPC) v rámci medzinárodnej spolupráce zadržali desať občanov Vietnamu, ktorí v ČR pestovali marihuanu a následne ju pašovali do Nemecka a Maďarska. Na pondelňajšej tlačovej konferencii to uviedol riaditeľ NPC Jakub Frydrych.


Na policajnej operácii s názvom BAO sa okrem kriminalistov z NPC zúčastnili aj ich kolegovia zo zahraničia. Prvú časť organizovanej skupiny zadržali v októbri na území Nemecka, zvyšok polícia pozatýkala pri troch novembrových zásahoch. "Polícia podozrivých sledovala od augusta tohto roka," poznamenal Frydrych s tým, že pri jednej z akcií polícia zaistila i 59 kilogramov sušenej marihuany určenej do Maďarska. Cena zabavenej zásielky bola vyčíslená na viac než 51 miliónov korún.

Všetci zadržaní skončili vo väzbe. V prípade odsúdenia im hrozí 5 až 10 rokov vo väzení.

SITA/MEDIAFAX

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nigéria odsúdila útok v americkom lietadle
<< predchádzajúci článok
Cez sviatky bolo poslaných 35 miliónov SMS

Vietnamci zásobovali marihuanou aj Maďarsko - diskusné fórum čitateľov