Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

24. mája 2020

Virgin Orbit odložila prvý let rakety LauncherOne, jeden zo senzorov sa „vzpiera“Spoločnosť Virgin Orbit Richarda Bransona odložila pre technický problém prvý let rakety LauncherOne, ktorý bol naplánovaný na nedeľu. Spoločnosť na sociálnych médiách oznámila, že sa "vzpiera" jeden zo ...Zdieľať
81454839_2693812967556188_7710419680275464192_o 676x347 24.5.2020  - Spoločnosť Virgin Orbit Richarda Bransona odložila pre technický problém prvý let rakety LauncherOne, ktorý bol naplánovaný na nedeľu. Spoločnosť na sociálnych médiách oznámila, že sa "vzpiera" jeden zo senzorov stroja, a tak raketu zbavujú paliva, aby tento menší problém mohli riešiť.


Záložný termín pre let je v pondelok ráno, informuje agentúra AP s tým, že zatiaľ však firma neoznámila, aké sú jej upravené plány týkajúce sa letu.

Raketu nesúcu model satelitu by mal z letiska v kalifornskom Mojave vyniesť Boeing 747, ktorý ju bude mať pripevnenú pod krídlom. Lietadlo s ňou poletí ponad Tichý oceán, kde ju vypustí. O pár sekúnd na to by sa mal zapnúť motor rakety a vyniesť ju na nízku obežnú dráhu Zeme.

Virgin Orbit je sesterská firma spoločnosti Virgin Galactic. Tá sa zameriava na vesmírnu turistiku a pripravuje sa na suborbitálne lety s pasažiermi ponad Nové Mexiko.


Zdroj: Webnoviny.sk - Virgin Orbit odložila prvý let rakety LauncherOne, jeden zo senzorov sa „vzpiera“ © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Znečistenie oceánov mikroplastmi môže byť až dvojnásobne vyššie, ako sa predpokladalo
<< predchádzajúci článok
Prevádzkovanie kín za súčasných opatrení je finančne náročné, sú vystavené väčšej strate

Virgin Orbit odložila prvý let rakety LauncherOne, jeden zo senzorov sa „vzpiera“ - diskusné fórum čitateľov