Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. mája 2012

Víťazstvo Hollanda zatiaľ rating Francúzska neovplyvniloZvolenie socialistu Francoisa Hollanda za nového francúzskeho prezidenta nemá bezprostredný dopad na úverové ratingy krajiny. Uviedla to v pondelok medzinárodná ratingová agentúra Standard ...Zdieľať
franois hollande BRATISLAVA 7. mája (WEBNOVINY) - Zvolenie socialistu Francoisa Hollanda za nového francúzskeho prezidenta nemá bezprostredný dopad na úverové ratingy krajiny.


Uviedla to v pondelok medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P), ktorá v januári zhoršila dlhodobý úverový rating Francúzska z najvyššieho stupňa AAA na úroveň AA+.

Agentúra bude podľa vyhlásenia analyzovať kroky zvoleného prezidenta a novej vlády, pričom zohľadní aj výsledok parlamentných volieb, ktoré krajinu čakajú v júni. Standard & Poor's potvrdila, že pravdepodobnosť zhoršenia ratingu Paríža počas tohto alebo budúceho roka je stále jedna ku trom.

Podľa oficiálnych výsledkov získal Francois Hollande v nedeľňajšom druhom kole francúzskych prezidentských volieb 51,67 percenta hlasov. Socialistický politik, ktorý kladie dôraz na ozdravenie európskej ekonomiky prostredníctvom podporovania jej rastu, tak zvíťazil nad úradujúcou hlavou štátu Nicolasom Sarkozym.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do konca júna bude diaľnica D2 čiastočne uzavretá
<< predchádzajúci článok
OTP Banka Slovensko so ziskom 0,9 mi. EUR za I.Q 2012

Víťazstvo Hollanda zatiaľ rating Francúzska neovplyvnilo - diskusné fórum čitateľov