Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. novembra 2019

Vláčik Záhoráčik odviezol v tretej sezóne viac ako 8000 cestujúcichCyklovak ZáhoráčikZdieľať
Cyklovak Záhoráčik Foto: Teraz.sk/BSK
 
Bratislava 7. novembra (TASR) - Turistický vláčik Záhoráčik počas tretej sezóny odviezol 8255 cestujúcich a prepravil 975 bicyklov. O záujme verejnosti o sezónny dopravný prostriedok, spájajúci najzápadnejšiu obec na Slovensku Záhorskú Ves s Plaveckým Podhradím, s prípojmi pre obyvateľov Bratislavy i Malaciek, informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.


"Sezónne vlakové spojenie od 27. apríla do 13. októbra počas víkendov a sviatkov využívali najmä cykloturisti, rodiny s deťmi, peší turisti, milovníci železnice a hlavne všetci, ktorí radi spoznávajú región Záhoria a využívajú túto ekologickú alternatívu dopravy," uviedla. Ako dodala, realizácia tohto vlakového spojenia podporuje rozvoj cestovného ruchu v obciach ležiacich na trati a v ich okolí a zlepšuje dostupnosť cyklotrás v Malých Karpatoch.

Záhoráčik premával počas víkendov a sviatkov trikrát denne, súčastou vlakovej súpravy bol i špeciálny vozeň pre prepravu bicyklov.

Projekt realizuje od roku 2017 BSK v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko (ZSSK) a krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výbuch sopky v súostroví Tonga vytvoril nový ostrov
<< predchádzajúci článok
RTVS sa zapojí do medzinárodného projektu Vychovaní k slobode

Vláčik Záhoráčik odviezol v tretej sezóne viac ako 8000 cestujúcich - diskusné fórum čitateľov