Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. augusta 2019

Vláda doposiaľ schválila pomoc pre okres Lučenec 42 subjektomNa snímke zľava podpredseda vlády SR a minister životného prostredia László Sólymos, premiér Peter Pellegrini a vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši počas výjazdového rokovania vlády v obci Buzitka, okres ...Zdieľať
Na snímke zľava podpredseda vlády SR a minister životného prostredia László Sólymos, premiér Peter Pellegrini a vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši počas výjazdového rokovania vlády v obci Buzitka, okres Lučenec v stredu 28. augusta 2019. Foto: TASR - Dušan Hein
Buzitka 28. augusta (TASR) - Takmer 27 miliónov eur z eurofondov a približne 3,2 milióna eur ako regionálna pomoc (RP) vlády SR prišlo od roku 2016 do obcí a miest okresu Lučenec. Vyplýva to zo zverejneného akčného plánu pre tento okres, o ktorom v stredu rokovala vláda na svojom výjazdovom zasadaní v obci Buzitka.


Vládou doposiaľ schválená RP tvorila 4,295 milióna eur, pričom schválených žiadostí bolo 42 a zatiaľ sa poskytlo 27 % z uvedeného objemu.

Napríklad 95.000 eur išlo na projektovú dokumentáciu rekonštrukcie existujúcej tržnice v Lučenci, 200.000 eur zase na stavbu novej tržnice vo Fiľakove.

Peniaze plynú napríklad aj na ekodopravu v Lučenci (150.000 eur), zriadenie remeselníckej dielne vo Vidinej (58.400 eur) či rekonštrukciu Mestského kultúrneho strediska vo Fiľakove (150.000 eur).

Z eurofondov bolo pre okres v rokoch 2016 - 2020 vyčlenených vyše 93 miliónov eur. Doteraz poskytnutých takmer 27 miliónov eur išlo okrem iného aj viacerým podnikateľským subjektom, a to na inovácie, rozšírenie výroby a na zvyšovanie konkurencieschopnosti.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy vzrástli o vyše dolára
<< predchádzajúci článok
Jemenské vládne sily získali späť kontrolu nad Adenom

Vláda doposiaľ schválila pomoc pre okres Lučenec 42 subjektom - diskusné fórum čitateľov