Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. apríla 2024

Vláda na post eurokomisára navrhne Šefčoviča. Môže dostať pozíciu, ktorú by nezískal nikto iný zo Slovenska, argumentuje FicoNa pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča, ktorý je momentálne podpredsedom Európskej komisie. Uviedol to ...Zdieľať
65e05b932edc1484856914 676x392 19.4.2024 (SITA.sk) - Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča, ktorý je momentálne podpredsedom Európskej komisie. Uviedol to predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) po skončení samitu EÚ v Bruseli. Ako premiér zdôraznil, pozíciu podpredsedu Európskej komisie zastáva "absolútne fundovaný a medzinárodne uznávaný človek".


"Šefčoviča požiadajú o spoluprácu vždy vtedy, keď sú ťažké testy, akým bol napríklad brexit," vyhlásil Fico a dodal, že Šefčovič v súčasnosti pracuje na zelenej dohode a má veľké povinnosti v súvislosti s energiami.

„Dá sa predpokladať, že jeho postavenie v Európskej komisii je tak silné, že pokiaľ by pokračoval ďalej, tak dostane pozíciu, ktorú by nezískal nikto iný zo Slovenska," uzavrel Fico.
Zdroj: SITA.sk - Vláda na post eurokomisára navrhne Šefčoviča. Môže dostať pozíciu, ktorú by nezískal nikto iný zo Slovenska, argumentuje Fico © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruský bombardér Tu-22M3 sa zrútil na juhu krajiny, údajne bol zostrelený (video)
<< predchádzajúci článok
Post predsedu parlamentu patrí Hlasu, Tomáš apeluje na dodržiavanie koaličnej dohody (video)