Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. mája 2010

Vláda podporí technologické centrum za 2,3 mil.eurVláda v stredu schválila investičnú pomoc vo výške 917 tis. eur pre spoločnosť ZKW Slovakia, s.r.o., ktorá plánuje v okrese Topoľčanoch postaviť technologické ...Zdieľať
jan pociatek Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 19. mája (WEBNOVINY) - Vláda v stredu schválila investičnú pomoc vo výške 917 tis. eur pre spoločnosť ZKW Slovakia, s.r.o., ktorá plánuje v okrese Topoľčanoch postaviť technologické centrum za 2,3 mil. eur. Z toho 615 tis. eur by malo byť investorovi poskytnutých ako dotácia na obstaranie dlhodobého hmotného majetku a zvyšok na vytvorené nové pracovné miesta. Vďaka tejto investícií by malo vzniknúť 32 nových pracovných miest, z toho 22 miest by malo byť určených pre vysokoškolsky vzdelaných pracovníkov. Investičná pomoc štátu by tak mala predstavovať na jedného pracovníka 28,6 tis. eur.

Podľa schváleného materiálu by mala byť priemerná mzda v novom technologickom centre 1 793 eur. Nové technologické centrum v katastrálnom území obce Krušovce bude slúžiť na vývoj vonkajších, vnútorných a hmlových svetiel a na poskytovanie služieb v oblasti svetelných systémov pre automobilový priemysel. S výstavbou centra chce spoločnosť ZKW začať v druhom kvartáli tohto roka. Realizácia investície by mala byť pritom ukončená v druhej polovici roka 2012.

Spoločnosť ZKW Slovakia bola založená v roku 2006 ako 100-percentná dcérska spoločnosť rakúskej firmy ZIZALA Lichtsysteme GmbH. Medzinárodnej skupina ZIZALA sa zameriava na výrobu a predaj svetelných systémov pre automobilový priemysel.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predseda finančného výboru požiada Smer o nápravu
<< predchádzajúci článok
Štát refunduje obciam DPH v sume 10,5 mil. eur