Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. mája 2010

Štát refunduje obciam DPH v sume 10,5 mil. eur


Tagy: DPH

Štát refunduje obciam daň z pridanej hodnoty uhradenej v rámci projektov Programu rozvoja vidieka v sume 10,5 mil. eur. Rozhodol o tom v stredu vládny kabinet na základe memoranda o ...Zdieľať
euro Foto: SITA/AP BRATISLAVA 19. mája (WEBNOVINY) - Štát refunduje obciam daň z pridanej hodnoty uhradenej v rámci projektov Programu rozvoja vidieka v sume 10,5 mil. eur. Rozhodol o tom v stredu vládny kabinet na základe memoranda o spolupráci, ktoré so zástupcami samospráv vláda uzatvorila so zámerom tlmiť dopady hospodárskej krízy.


Nenávratná daň z pridanej hodnoty totiž podľa pravidiel Európskej únie nie je oprávneným výdavkom pri financovaní projektov a tak ju obce uhrádzali zo svojich bežných výdavkov. Vláda sa však v rámci memoranda o spolupráci pri riešení dopadov finančnej a hospodárskej krízy na slovenskú spoločnosť rozhodla obciam vrátenie tejto dane.

Refundácia zaplatenej dane sa pritom vykoná viazaním zdrojov v rámci jednotlivých rozpočtových kapitol štátneho rozpočtu. Kabinet uložil ministrovi financií zabezpečiť viazanie uvedenej sumy v rámci rozpočtových kapitol na refundáciu dane do konca júna tohto roka.

SITA

Tagy: DPH
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda podporí technologické centrum za 2,3 mil.eur
<< predchádzajúci článok
DZURINDA: Návrh Budapešti nie je európsky