Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. apríla 2006

Vláda prvýkrát priznala, že v Iraku panuje občianska vojnaNámestník irackého ministra vnútra Husajn Kamal v sobotu priznal, že Irak sa v súčasnosti nachádza v stave občianskej vojny. "V posledných dvanástich mesiacoch sa Irak nachádza v stave nevyhlásenej ...Zdieľať

LONDÝN 9. apríla (WN/SITA/AFP) - Námestník irackého ministra vnútra Husajn Kamal v sobotu priznal, že Irak sa v súčasnosti nachádza v stave občianskej vojny. "V posledných dvanástich mesiacoch sa Irak nachádza v stave nevyhlásenej občianskej vojny," povedal Kamal pre britskú rozhlasovú stanicu BBC. "Každodenne sú zabíjaní šiiti, sunniti, Kurdi a kresťania...zúčastnené strany doteraz oficiálne nevyhlásili občiansku vojnu," povedal Kamal. Podľa BBC ide o prvé podobné vyjadrenie zo strany vysokopostaveného predstaviteľa irackej vlády.
V sobotu v rozhovore pre satelitnú televíznu spoločnosť al-Arabíja pred občianskou vojnou v Iraku varoval i egyptský prezident Husní Mubarak, podľa ktorého táto ohrozuje celý Blízky východ. Podľa prezidenta situácia sa zhoršila premiešaním šiitov, sunnitov, Kurdov a ostatných etnických skupín, pričom Irán výrazne rozšíril svoj vplyv nad šiitskou populáciou nielen v Iraku, ale v i ostatných arabských krajinách.

FOTO : SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na konferencii predstaví Smer-SD východiská volebného programu
<< predchádzajúci článok
Do parlamentu kandiduje aj nepočujúca

Vláda prvýkrát priznala, že v Iraku panuje občianska vojna - diskusné fórum čitateľov