Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. októbra 2019

Vláda schválila investičnú pomoc 3 mil. eur pre MuehlbauerVláda, archívna snímka.Zdieľať
Vláda, archívna snímka. Foto: TASR Pavel Neubauer
Bratislava 9. októbra (TASR) – Nitrianska spoločnosť Muehlbauer Automation, s. r. o., dostane investičnú pomoc od štátu vo výške tri milióny eur na vybudovanie technologickej základne na zabezpečenie výskumu a vývoja a poskytovania inžinierskych služieb. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý v stredu schválila vláda.


Firma, ktorej jediným majiteľom je nemecký výrobca technológií v oblasti čipových kariet Mühlbauer Holding AG, by mala dostať polovicu pomoci ako dotáciu na investície a zvyšnú časť vo forme úľavy na dani z príjmov.

Nitrianska Muehlbauer Automation plánuje do roku 2021 preinvestovať 12 miliónov eur a do roku 2023 by mala zamestnať 70 pracovníkov. Podľa schváleného materiálu bude spoločnosť výskumno-vývojové práce realizovať v oblasti Smart technology a New energy. Zároveň bude testovať technológiu 3D tlače na jej využitie v prototypovej oblasti. Firma požiadala o pridelenie investičnej pomoci 15. októbra minulého roku, tri týždne po svojom zápise do obchodného registra.

Mühlbauer Holding AG je holdingová spoločnosť, ktorej hlavnou prevádzkovou spoločnosťou je Mühlbauer AG. Firma so sídlom v Rodingu zamestnáva asi 3300 ľudí v 35 pobočkách. S približne 10.000 systémami nainštalovanými od roku 1983 je popredným dodávateľom výrobného zariadenia pre priemysel čipových kariet a inteligentných štítkov. Kľúčovým segmentom spoločnosti je bezpečnostný trh pre osobnú identifikáciu na základe čipových kariet alebo pasov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sme rodina: Štát môže nečinnosťou pri automatoch prísť o 20 miliónov
<< predchádzajúci článok
ÚVO nariadil zrušiť tender rezortu vnútra na nákup kamier

Vláda schválila investičnú pomoc 3 mil. eur pre Muehlbauer - diskusné fórum čitateľov