Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. apríla 2020

Vláda schválila navýšenie počtu vojakov v boji s koronovírusom, má ich byť trikrát viacMinistri v pondelok na návrh rezortu obrany a vnútra odsúhlasili navýšenie počtu profesionálnych vojakov, ktorí vypomáhajú polícii v súvislosti s koronavírusom. Vyplýva to zo schváleného dokumentu, ktorý ...Zdieľať
img_7188 676x451 6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Ministri v pondelok na návrh rezortu obrany a vnútra odsúhlasili navýšenie počtu profesionálnych vojakov, ktorí vypomáhajú polícii v súvislosti s koronavírusom. Vyplýva to zo schváleného dokumentu, ktorý uvádza, že súčasný počet 500 profesionálov sa navýši na 1 500.


Účasť vojakov je ohraničená, ich výpomoc je podľa návrhu možná do konca kalendárneho roka.

V praxi sú vojaci využívaní vo viacerých oblastiach. Prevádzkujú napríklad pojazdnú zubnú ambulanciu, ktorá je momentálne v Trnave, hliadkujú tiež pri nemocniciach a pomáhajú policajtom.

„Vláda uznesením z 11. marca rozhodla o vyčlenení do 500 príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky pri zabezpečovaní verejného poriadku a v súvislosti s opatreniami v boji proti koronavírusu. Súčasná situácia si vyžaduje nasadenie väčšieho počtu príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky v pomoci Policajnému zboru pri zabezpečovaní verejného poriadku. Navrhuje sa preto vyčleniť až do 1 500 príslušníkov ozbrojených síl pre potreby Policajného zboru,“ uvádza dokument.

Vojaci môžu byť tiež nasadení na hraničných priechodoch.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vláda schválila navýšenie počtu vojakov v boji s koronovírusom, má ich byť trikrát viac © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Verejné bohoslužby ostávajú aj počas Veľkej noci zakázané, ľudia však do kostola môžu
<< predchádzajúci článok
Matovič na šesť dní obmedzil Slovákom pohyb, opatrenie na Veľkú noc má niekoľko výnimiek

Vláda schválila navýšenie počtu vojakov v boji s koronovírusom, má ich byť trikrát viac - diskusné fórum čitateľov