Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2018

Vládne sily stále bojujú o udržanie mesta GhazníIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Kábul 12. augusta (TASR) - Prudké boje sa v nedeľu opäť rozpútali vo východoafganskom meste Ghazní, na ktoré vo veľkom počte zaútočili v piatok bojovníci z militantného afganského hnutia Taliban. Informovala o tom agentúra DPA.


Člen provinčnej rady v Ghazní Násir Fakírí uviedol, že mimoriadne intenzívne boje pokračujú v okolí veliteľstva polície a afganskej tajnej služby, ako aj v blízkosti sídla guvernéra provincie Ghazní. Tieto tri kľúčové inštitúcie sa vládnym silám zatiaľ podarilo udržať a odolávať náporu Talibanu, ktorý sa od piatka usiluje o úplné ovládnutie Ghazní - hlavného mesta rovnomennej provincie.

Intenzívne boje v uliciach Ghazní si na oboch stranách vyžiadali obete, avšak ich presný počet zatiaľ nie je známy, povedal Fakírí, pričom dodal, že mesto je prakticky bez elektrickej energie a telefonického spojenia. Vysielať prestali aj miestne televízne a rozhlasové stanice.

Strategicky významné mesto Ghazní leží na ceste spájajúcej dve najväčšie afganské mestá Kábul a Kandahár. Jeho dobytie militantmi z Talibanu by pre afganskú vládu predstavovalo citeľnú stratu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecký minister hospodárstva tvrdo odsúdil hospodársku politiku USA
<< predchádzajúci článok
Súčasťou Dňa otvorených dverí Národnej rady SR bude aj výstava

Vládne sily stále bojujú o udržanie mesta Ghazní - diskusné fórum čitateľov