Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. novembra 2006

Vládne strany by získali skoro 70 percent hlasovSúčasné vládne strany by podľa agentúry abakis získali v prípadných októbrových parlamentných voľbách takmer 70 percent hlasov voličov. Strana Smer-SD by získala 43,7 percenta hlasov, na ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. novembra (WEBNOVINY) - Súčasné vládne strany by podľa agentúry abakis získali v prípadných októbrových parlamentných voľbách takmer 70 percent hlasov voličov. Strana Smer-SD by získala 43,7 percenta hlasov, na druhom mieste by sa umiestnila SNS s 12,5 percenta a na treťom mieste ĽS-HZDS s 11,2 percenta. Nad desať percent získala ešte SDKÚ-DS (10,3%). Strana maďarskej koalície by získala 9,8 percenta hlasov a Kresťanskodemokratické hnutie 6,7 percenta hlasov. Ostatné strany neprekročili päťpercentnú hranicu. Podľa výsledkov prieskumu by sa na parlamentných voľbách zúčastnilo 74,2 percent voličov.

Prieskum uskutočnila agentúra abakis v dňoch 10. až 26. októbra na reprezentatívnej vzorke 1 174 respondentov. Potenciálni voliči odpovedali na otázku: "Predstavte si, že by tento víkend boli parlamentné voľby. Ktorú politickú stranu alebo hnutie by ste volili?"
SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Petržalskú nemocnicu rozhodnutie Valentoviča prekvapilo
<< predchádzajúci článok
Whirlpool Slovakia vlani s tržbami 11,064 mld. Sk

Vládne strany by získali skoro 70 percent hlasov - diskusné fórum čitateľov