Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. novembra 2006

Petržalskú nemocnicu rozhodnutie Valentoviča prekvapiloZamestnancov petržalskej nemocnice na Antolskej ulici v Bratislave prekvapilo rozhodnutie ministra zdravotníctva nepodporiť jej odčlenenie od Fakultnej nemocnice s poliklinikou. Ako dnes pre agentúru ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. novembra (WEBNOVINY) - Zamestnancov petržalskej nemocnice na Antolskej ulici v Bratislave prekvapilo rozhodnutie ministra zdravotníctva nepodporiť jej odčlenenie od Fakultnej nemocnice s poliklinikou. Ako dnes pre agentúru SITA uviedol člen petičného výboru za jej odčlenenie Tibor Barta, nevie si predstaviť, ako bude spravovať jeden riaditeľ celú nemocnicu. "Spravovať celý tento nemocničný kolos, ktorý je roztrúsený po celom meste, bude veľmi ťažké. Každé pracovisko nemocnice sa nachádza v rozdielnej situácii a vyžaduje si iný prístup," povedal Barta. Podľa neho je nemocnica na Mickiewiczovej zastaraný objekt určený na zánik, ktorý by potreboval niekoľko sto miliónov korún na opravu. V nemocnici na Kramároch by bolo zasa potrebné okrem iného zrekonštruovať inžinierske siete, petržalské pracovisko potrebuje dobudovať operačné sály, ale na druhej strane je zo všetkých pracovísk nemocnice najvýkonnejšie. Barta sa zároveň obáva, či pri prerozdeľovaní peňazí v rámci nemocnice nebude uprednostňované niektoré pracovisko "aj na základe toho, odkiaľ bude pochádzať budúci riaditeľ nemocnice".

Barta zároveň poprel tvrdenia ministra Valentoviča, že bratislavská nemocnica v Petržalke nie je schopná poskytovať konečnú starostlivosť. "Nie je pravda, že samostatne nemôžeme existovať preto, lebo nie sme schopní poskytovať konečnú starostlivosť. Veď ju poskytujeme neustále už teraz. Taktiež by sme vedeli zabezpečiť výučbu, napríklad v spolupráci s lekárskou fakultou," skonštatoval Barta. Ako ďalej uviedol, petržalskej nemocnici síce chýba neurochirurgia, neurochirurga však má. Taktiež jej chýba plastická chirurgia a stomatochirurgia, podľa Bartu však tieto oddelenia nie sú vo všetkých nemocniciach. "Žiadny štrajk ani iné kroky zatiaľ podnikať neplánujeme. Uvidíme, s akou víziou riešenia zdravotníctva príde nový riaditeľ nemocnice, ktorý by mal byť známy v decembri. Ak sa ale vyskytnú nejaké problémy súvisiace s dnešným rozhodnutím ministra, budeme na to poukazovať a zakročíme," dodal Barta.

Petržalská nemocnica bola ochotná ponúknuť svoje pozemky, ktoré sú podľa Bartu právne vysporiadané, na vybudovanie moderného pavilónu, ponúknuť študentom lekárskej fakulty, najmä klinických predmetov, vhodné a adekvátne priestory na ich štúdium či vyriešiť zlú situáciu niektorých pracovísk na Mickiewiczovej ulici, ktoré by sa mohli presťahovať do Petržalky. Pod petíciu za odčlenenie petržalskej nemocnice od FNsP, ktorú zbierali zamestnanci od 24. augusta do konca októbra, sa podpísalo okolo 400 ľudí.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pokračuje pojednávanie so Saddámom v kauze Anfal
<< predchádzajúci článok
Vládne strany by získali skoro 70 percent hlasov

Petržalskú nemocnicu rozhodnutie Valentoviča prekvapilo - diskusné fórum čitateľov