Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

25. apríla 2019

Vo veku 83 rokov zomrel známy herec zo seriálu DallasNa acrhívnej snímke herec Ken Kercheval spolu s herečkou Victoriou Principal, vľavo, preslávení úlohami v TV-seriály "Dallas."Zdieľať
Na acrhívnej snímke herec Ken Kercheval spolu s herečkou Victoriou Principal, vľavo, preslávení úlohami v TV-seriály "Dallas." Foto: TASR/AP
 
Los Angeles 25. apríla (TASR) - Americký herec Ken Kercheval, ktorý sa preslávil postavou Cliffa Barnesa zo seriálu Dallas, zomrel vo veku 83 rokov. S odvolaním sa na hercovho zástupcu o tom v noci na štvrtok informovala agentúra AP.


Agent Jeff Fisher uviedol, že Kercheval zomrel v nedeľu v meste Clinton v rodnom americkom štáte Indiana. Príčinu úmrtia sa podľa neho rodina zosnulého rozhodla nezverejniť.

Ken Kercheval sa narodil v meste Wolcottville, študoval herectvo v Indiane, Kalifornii a New Yorku a kariéru začal účinkovaním na Brodwayi. Stvárnil množstvo postáv v divadlách či v televíznych seriáloch i filmoch.

Kerchevalova postava Cliffa Barnesa bola v seriáli Dallas, vysielanom v rokoch 1978-1991, hlavným súperom intrigánskeho J. R. Ewinga v podaní Larryho Hagmana. Kercheval si taktiež zahral v pokračovaní Dallasu vysielanom v rokoch 2012-2014.

Americký seriál Dallas priniesol v rokoch 1978 až 1991 vo viac než 350 častiach osudy ropného klanu Ewingovcov z Texasu. Patril k najobľúbenejším seriálom všetkých čias, a to nielen v USA, ale vysokú popularitu zaznamenal aj v mnohých európskych krajinách, vrátane Slovenska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Významný režisér Peter Solan sa narodil pred 90 rokmi
<< predchádzajúci článok
Skupina Metalinda nahrala v rockovej podobe aj českú hymnu

Vo veku 83 rokov zomrel známy herec zo seriálu Dallas - diskusné fórum čitateľov