Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. marca 2012

Vodič zrazil opitú cyklistku a ušiel, dostal za to podmienkuZa neposkytnutie pomoci pri dopravnej nehode odsúdil Krajský súd v Košiciach 55-ročného Jána H. zo Sobraniec. Uznal ho vinným, že ako vodič nákladného auta Tatra s prívesom v apríli 2011 ...Zdieľať
nehoda KOŠICE 6. marca (WEBNOVINY) – Za neposkytnutie pomoci pri dopravnej nehode odsúdil Krajský súd v Košiciach 55-ročného Jána H. zo Sobraniec.


Uznal ho vinným, že ako vodič nákladného auta Tatra s prívesom v apríli 2011 v obci Kristy v okrese Sobrance zrazil cyklistku a z miesta nehody ušiel.

Toho istého dňa 40-ročná žena na následky ťažkých zranení zomrela v michalovskej nemocnici.

Krajský súd Jánovi H. uložil trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom na dva roky. Rovnaký trest mu uložil minulý rok v novembri aj Okresný súd v Michalovciach, ale zároveň mu aj zakázal viesť motorové vozidlá na 18 mesiacov s výnimkou nákladných vozidiel v rámci pracovného pomeru.

Odvolací súd zákaz šoférovania zrušil s tým, že je zbytočný, lebo dodržiavanie čiastočného zákazu by sa len ťažko kontrolovalo. Vodiča sobranskej firmy polícia po nehode okrem neposkytnutia pomoci obvinila aj z usmrtenia cyklistky. Okresná prokuratúra v Michalovciach stíhanie pre usmrtenie v auguste 2011 zastavila.

Odôvodnila to tým, že nehodu spôsobila cyklistka, ktorá jazdila na bicykli pod vplyvom alkoholu a bez zavinenia obžalovaného vošla pod kolesá prívesu nákladného vozidla, keď prechádzalo ostrou zákrutou. K neposkytnutiu pomoci sa Ján H. priznal na prvom pojednávaní a urobil vyhlásenie o vine.

Okresný súd podmienečný trest odôvodnil aj ustanovením zákona, podľa ktorého má trest postihovať iba páchateľa tak, aby bol zabezpečený čo najmenší vplyv na jeho rodinu. „Obžalovaný má dve deti, ktoré študujú na strednej a vysokej škole, navyše ďalšie dospelé dieťa je evidované na úrade práce, z čoho je zrejmé, že jedinou živiteľkou rodiny by sa stala manželka obžalovaného,“ uvádza sa v rozsudku.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Markíza zaplatí rade 43-tisíc eur za reklamu na lieky
<< predchádzajúci článok
Výmenu dlhopisov zrejme podporia všetky grécke banky

Vodič zrazil opitú cyklistku a ušiel, dostal za to podmienku - diskusné fórum čitateľov